Malé středočeské město vládne republikovému badmintonu. „Dostál jsem svého slibu a obhájil jsem mistrovský titul,“ informoval redakci Berounského deníku Petr Koukal.

Nyní již čtyřnásobný mistr republiky ale není jediný odchovanec hořovického badmintonu, který se může pochlubit medailí z nedávného šampionátu v Praze. „Především junioři Lukáš Zevl a Lucie Havlová byli pořádně vidět. Lucie získala v Praze svoji první seniorskou medaili za třetí místo ve dvouhře. Lukáš stál jen kousek od semifinálové účasti, když s druhým nasazeným Pavlem Florianem prohrál velmi těsně,“ uvedl otec mistra republiky, trenér Petr Koukal starší.

Podle výsledků letošního šampionátu se zdá, že v celé zemi zatím není na dohled hráč, který by měl hořovického sportovce v nejbližší době ohrozit.

Cesta staronového mistra republiky turnajovým pavoukem byla naprosto jednoznačná a svoje utkání vyhrával rozdílem třídy. „Petr znovu potvrdil, že patří k předním evropským hráčům a domácí titul drží neohroženě dál ve svých rukou,“ popsal otec mistra republiky.

Hořovičtí junioři Zevl a Havlová navíc společně obsadili pátou příčku ve smíšené čtyřhře. Stejné umístění zaznamenala i Petrova sestra Dominika.

„Celkový výsledek 1 zlatá, 1 bronzová a 3 pátá místa je další vynikající úspěch našeho malého oddílu,“ radoval se z úspěchu badmintonový trenér.
Jeho syn si navíc z Prahy odnesl titul Badmintonista roku. I další dvě anketní ocenění putují do Hořovic. Vyznamenáním se mohou pochlubit oba junioři reprezentující malé město.

A co úspěšné sportovce čeká nyní? „Petr a Lucie nás budou nejprve reprezentovat ve Varšavě na evropské kvalifikaci mistrovství světa družstev. Pak s Lukášem a s Dominikou zamíří do Vídně na Mezinárodní mistrovství Rakouska,“ popsal Petr Koukal starší.