Vedle hvězd české atletiky jakými jsou Pavel Maslák, Jan Kudlička či Michaela Hrubá se ve Stromovce berounské závodnice neztratily.

V sobotu se na start rozběhů na 800 metrů postavily hned dvě berounské půlkařky. Johanka Šafránková si v prvním rozběhu doběhla pro osobní rekord 2:17,43 a obsadila celkové desáté místo.

Anita Žáková ve druhém rozběhu zaběhla svůj nejlepší halový výkon a kvalifikovala se se sedmým nejlepším časem 2:15,71 do nedělního finále! V něm už na své zkušenější soupeřky nestačila a závod dokončila na osmém místě.

Po ní se na trať 1500 metrů vydala Bára Stýblová. „Závod rozběhla v superrychlém tempu Simona Vrzalová a ostatní závodnice odsunula do role komparzu. Závodnice na druhém a čtvrtém místě se srovnaly v čase kolem 4:33,50. Bára doběhla na výborném sedmém místě v novém osobním rekordu 4:39,13,“ popsala závod trenérka Jitka Šafránková.

Právě Bára Stýblová a Anita Žáková budou o tomto víkendu patřit k největším želízkům v ohni i na nastávajícím Mistrovství České republiky dorostu a juniorů v Ostravě. „Kromě těchto běžkyň se do Ostravy vydají i další naši atleti. Budou jimi půlkaři Ondřej Hofmann a Eliška Kordová, čtvrtkaři Jiří Sekyra a Anežka Voříšková, výškaři Adam Sudek a Nikola Langhansová, tyčkařka Adéla Rozehnalová, překážkářka Adéla Kupková, trojskokanka Justýna Holubová, sprinteři Kateřina Dondová a Ondřej Škrland. Bude to nejpočetnější výprava, kterou dosud oddíl atletiky Lokomotivy Beroun na mistrovské závody vyslal,“ dodala Jitka Šafránková.