Berounské béčko v derby zdolalo Králův Dvůr

Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ - V basketbalovém derby sice začali lépe domácí, s postupem času ale převzali otěže berounští hráči, kteří se dostali až do sedmnáctibodového vedení. V závěru sice králodvorští basketbalisté snížili, berounské béčko si ale vítězství pohlídalo.

28.11.2009

KPII: Králův Dvůr - Beroun B 70:77Foto: DENÍK/Jan Vildmon

Králův Dvůr - Beroun B 70:77

V úvodu utkání působili hosté hodně rozpačitě. Berounští špatně bránili a hodně faulovali. Toho domácí hráči dokázali řádně využít. Hráči Králova Dvora měli v první čtvrtině stoprocentní úspěšnost při šestkách a i díky tomuto faktoru vedli domácí po první části o šest bodů. Velkou měrou se o vedení Králova Dvora zasloužil Jan Franc mladší, který si již v prvním dějství připsal patnáct bodů.

Od začátku druhé třetiny berounské béčko výrazně zlepšilo pohyb i obranu a během chvilky byl stav díky sedmibodové šňůře hostů 23:24. Poté se hra vyrovnala. Těsné vedení se přelévalo ze strany na stranu. Beroun B nakonec vedl v polovině utkání o čtyři body.

Třetí část patřila od úvodu berounskému celku, který během chvilky odskočil domácím hráčům na dvanáctibodový rozdíl. K dobrému výkonu se na berounské straně rozehrál Jan Leopold, který v zápase nakonec zaznamenal pět trojek a celkem si připsal třiadvacet bodů.

Před závěrečnou částí prohrával Králův Dvůr již o sedmnáct bodů a zdálo se být rozhodnuto. Jenže hosté začali kupit chyby a domácí hráči během chvilky snížili manko jen na devět bodů. Snahu Králova Dvora o zdramatizování zápasu táhl především Jan Franc mladší, který v závěrečném dějství zaznamenal čtrnáct bodů. Králův Dvůr snížil tři minuty před koncem náskok hostů na sedm bodů a mohl zápas ještě více zdramatizovat. Zbytečnými chybami se ovšem domácí hráči připravili o šanci sami. V závěru si berounské béčko již vedení pohlídalo.

Body: Franc ml. 34, Polák 15, Kříž 9, Podlašecký 5, Loužecký 2, Franc st. 2, Bajgar 2,Jiránek 1- Leopold J. 23, Lysoněk 20, Vožeh 12, Paul 6, Karásek 6, Fořt 4, Drozd 3, Mizera 2, Peterka 1. Trojky: 2:8. Šestky: 22/32:10/26. Čtvrtiny: 23:17, 12:22, 13:26, 22:15. Rozhodčí: Veselý, Turek.

Autor: Jan Vildmon

28.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Zdice se rozhodly obnovit zeleň ve městě

ŠŤASTNÁ maminka Daniela Kučerová chová v náručí dceru Lucii, kterou přivedla na svět 8. prosince 2017. Holčička v ten den vážila 3,14 kg a měřila 48 cm. Doma v Újezdu u Hořovic na Lucinku čekali tatínek Josef a sestřička Verunka (3,5) Karkošovi.
16

FOTOGALERIE: Prosincoví novorozenci se představují

AUTOMIX.CZ

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Ze všech zimních nástrah na motoristy (a vlastně obecně na všechny), je jednou z nejhorších takzvaný „černý led“. Ten je totiž skoro nerozpoznatelný, ale strašlivě kluzký, což může způsobit velkou spoustu nemilých situací. Znáte taková ta videa, kdy se auta se zabržděnými koly nekontrolovaně kloužou jako saně? Tak přesně to umí černý led.

Kašle a rýmy s teplotami přibývá, chřipka však zatím neútočí

Střední Čechy – Nejfrekventovanější výskyt akutních respiračních infekcí zůstává ve středních Čechách na Příbramsku, naopak nejnižší nemocnost se z Kladenska během uplynulého týdne přesunula na Kolínsko. Nadále platí, že situaci lze označovat jako klidnou a nijak nevybočující ze zkušeností uplynulých let. Údaje praktických lékařů a pediatrů sice ukazují, že nemocnost zvolna stoupá – to je však v tomto ročním období obvyklé.