Králův Dvůr - Beroun B 70:77

V úvodu utkání působili hosté hodně rozpačitě. Berounští špatně bránili a hodně faulovali. Toho domácí hráči dokázali řádně využít. Hráči Králova Dvora měli v první čtvrtině stoprocentní úspěšnost při šestkách a i díky tomuto faktoru vedli domácí po první části o šest bodů. Velkou měrou se o vedení Králova Dvora zasloužil Jan Franc mladší, který si již v prvním dějství připsal patnáct bodů.

Od začátku druhé třetiny berounské béčko výrazně zlepšilo pohyb i obranu a během chvilky byl stav díky sedmibodové šňůře hostů 23:24. Poté se hra vyrovnala. Těsné vedení se přelévalo ze strany na stranu. Beroun B nakonec vedl v polovině utkání o čtyři body.

Třetí část patřila od úvodu berounskému celku, který během chvilky odskočil domácím hráčům na dvanáctibodový rozdíl. K dobrému výkonu se na berounské straně rozehrál Jan Leopold, který v zápase nakonec zaznamenal pět trojek a celkem si připsal třiadvacet bodů.

Před závěrečnou částí prohrával Králův Dvůr již o sedmnáct bodů a zdálo se být rozhodnuto. Jenže hosté začali kupit chyby a domácí hráči během chvilky snížili manko jen na devět bodů. Snahu Králova Dvora o zdramatizování zápasu táhl především Jan Franc mladší, který v závěrečném dějství zaznamenal čtrnáct bodů. Králův Dvůr snížil tři minuty před koncem náskok hostů na sedm bodů a mohl zápas ještě více zdramatizovat. Zbytečnými chybami se ovšem domácí hráči připravili o šanci sami. V závěru si berounské béčko již vedení pohlídalo.

Body: Franc ml. 34, Polák 15, Kříž 9, Podlašecký 5, Loužecký 2, Franc st. 2, Bajgar 2,Jiránek 1- Leopold J. 23, Lysoněk 20, Vožeh 12, Paul 6, Karásek 6, Fořt 4, Drozd 3, Mizera 2, Peterka 1. Trojky: 2:8. Šestky: 22/32:10/26. Čtvrtiny: 23:17, 12:22, 13:26, 22:15. Rozhodčí: Veselý, Turek.