Stejně jako Koníčková měla podobný úspěch Nikola Boubínová a Štěpán Hruška. Dalším medailistou a benjamínkem výpravy byl Jiří Dudek. S velkou radostí si na stupně vítězů pro bronz za 200 metrů prsa došel Marek Šmíd. Ostatní plavci sice na medailová umístění nedosáhli, ale udělali si alespoň krásné osobní rekordy.

Nejenom, že berounský oddíl získal mnoho medailí z individuálních disciplín, snažil se jít naplno i do štafet. Po často velmi strhujících a napínavých bojích získaly děvčata stříbro ve štafetě 4x50 metrů kraulem žačky ve složení Boubínová, Hronová, Venclová a Koníčková. Ve štafetě 4x 50 polohový závod MIX zažil kladenský bazén zřejmě nejnapínavější finiš, když náš tým v závěru dohmátl o pověstný vlásek na bohužel bramborovém místě. Další bramborové místo získaly na 4x50 metrů polohový závod žačky Venclová, Hronová, Boubínová a Koníčková a 4x 50 metrů kraulem Bobínová, Koníčková, Šmíd a Hruška.

Vyvrcholením bylo i oficiální představení dvacítky nominovaných plavců, kteří pojedou na konci června reprezentovat Středočeský kraj na Letní olympiádu dětí a mládeže 2024, jež se bude konat v Českých Budějovicích. Krásného nástupu na startovní plošině, kde plavci převzali od vedoucího LODM za SK nominační list k účasti na LODM, se představili také tři plavci Sofie Koníčková,Nikola Boubínová a Štěpán Hruška z berounského oddílu svěřenci trenérky Pokorné, která se s dalšími vybranými trenéry LODM zúčastní.

Autor: Lokomotiva Beroun