Klub se snaží o kvalitní reprezentaci, na hře zdejších družstev je patrný každoroční vzestup. Ženský tým pod vedením kapitána Miroslava Chocholy již druhý rok nastupoval v druhé nejvyšší soutěži a letos už málem bojoval o postup do extraligy. Družstvo ve složení Ester Barcalová, Nela Halaburdová, Natálie Chocholová, Kristýna Zgaburová) obsadilo 5. místo.

Muži prožili po loňském postupu letos v druhé lize klidnější sezónu, ve své skupině obsadili osmé místo. Postupně v průběhu základní tříkolové části a v play-off se do boje zapojili Jiří Beneš, Vít Havlíček, Tomáš Jindra, Ladislav Kebrdle, Jakub Keprta, Slawomir Komonski, Pavel Kos, Tomáš Otruba a Michal Řezníček, kapitánem byl Jan Myška.

Celorepublikové soutěže hrálo také dětské družstvo, které se zúčastnilo kvalifikace nejsilněji obsazeného západního regionu prestižního Memoriálu Hanuše Goldscheidera, kde obsadilo v konkurenci 18 týmů osmé místo. Dětský výběr hrál ve složení Dennis Klíma, Jan Knobloch, Julie Knoblochová a Mikuláš Rosa pod vedením kapitána Michala Tůmy.

Berounský golf byl vidět i na vyhlášení ankety Sportovec Berounska, kde po loňském týmovém ocenění, obsadila letos Nela Halaburdová třetí místo v hlavní kategorii dospělých. Ve výborných výsledcích pokračovala i letos – na MM Maďarska obsadila druhé místo, stříbro si pověsila na krk i na Akademickém mistrovství ČR.

V Berouně byla navíc stejně jako v minulých letech k vidění i skvělý mezinárodní profesionální golf. Šestý ročník stále oblíbenějšího turnaje WGM Beroun Open se hrál počátkem srpna v dosud nejlepší konkurenci. K jedinému tuzemskému společnému turnaji profesionálů a amatérů dorazilo 124 hráčů, z nich na tři desítky ze zahraničí. Vítězný Jan Cafourek si odvážel z výjimečného turnaje šek na 200 tisíc korun.

Berounské hřiště nežije pouze špičkovým golfem, dávno si získalo pro svoji vstřícnost také oblibu mezi rekreačními hráči. Na Veselé se tak v roce 2019 uskutečnila řada významných turnajů i v rámci různých celorepublikových sérií (celkem 124 soutěží), podle klubových statistik hřištěm letos jen do října prošlo přes deset tisíc golfistů.

Berounský golf navíc na rozdíl od jiných resortů baví hráče po celý rok, protože už třetím rokem pořádá i stále oblíbenější zimní turnaje, na které se sjíždí hráči i ze vzdálenějších regionů. Navíc zde platí: pokud je hřiště zelené, hraje se i přes zimu golf - a když už napadne sníh, změní se rychle v ráj běžkařů.

Ale Beroun GC už není pouze sportovním centrem ale i významnou součástí společenského života města. Ve spolupráci s Galerií La Femme se zde uskutečnily podařené vernisáže významných malířů, sochařů i fotografů. GC je rovněž členem Česko-Švýcarské a Britské obchodní komory.

Petr Halaburda