Hned první červnový víkend nechyběli Tadeáš Neliba a Jiří Sabo v Zábrodí u Červeného Kostelce. Oba plavci dokázali, že přijeli skvěle připraveni a závody pro ně dopadly na výbornou. V kategorii kadetů si Tadeáš Neliba doplaval na pěti kilometrech pro zlato a jeho oddílový kolega Jiří Sabo pro stříbrnou medaili. Pro Jiřího to byly bohužel také poslední závody, jelikož následující týden musel podstoupit náročnou operaci kolene a tím letošní sezonu ukončil.

Následující víkend proběhly v Plzni, na Boleveckém rybníku, další závody, kde se k Tadeáši Nelibovi připojili bratři Tomáš a David Ludvíkovi, kteří absolvovali Mistrovství České republiky dorostu, dospělých a masters na trati deset kilometrů a také Memoriál MUDr. Jaroslava Fichtla a Jana Tykvarta.

První den byl závod na pět kilometrů, kvůli nepřízni počasí nakonec zkrácen o dva kilometry. Tím se ale berounští plavci rozhodně nenechali nezaskočit. Tomáš Ludvík (1999) nezaváhal a suverénně zvítězil, jeho bratr David dokonal bratrský double, když ve stejné kategorii obsadil stříbrnou příčku.

Ani Tadeáš Neliba nezůstal pozadu a ve své kategorii kadetů si doplaval pro bronzovou medaili.

close Dálkovým plavcům Lokomotivy Beroun se v probíhající sezoně velmi daří. Důkazem je několik získaných medailí. info Zdroj: Lokomotiva Beroun zoom_in Druhý den se konalo již zmiňované MČR dorostu, dospělých a masters na trati o délce deseti kilometrů.

Všichni plavci opět předvedli skvělé výkony a maximální připravenost. Tomáš Ludvík si v kategorii staršího dorostu vybojoval skvělé druhé místo. Jeho bratr David, pro kterého se jednalo o premiéru na této trati, prokázal bojovnost a mezi mladšími dorostenci obsadil nepopulární, leč výborné čtvrté místo.

V kategorii kadetů se závodu zúčastnili Tadeáš Neliba a Lukáš Uxa. První jmenovaný se do závodu pustil s plným nasazením a v cíli si dohmátl pro stříbro. Činil se i Lukáš Uxa, který dokončil závod na pěkném sedmém místě.

Dalším závodem berounských dálkových plavců byl Memoriál Miroslava Kroufka na Sečské přehradě, který se konal 23. června. Tentokrát se na start deseti kilometrového závodu postavili dva plavci Lokomotivy Beroun, Tadeáš Neliba a Lukáš Uxa. Pro Tadeáše Nelibu se opět jednalo o jednalo o velmi úspěšné vystoupení, když  se dokázal  držet v hlavním balíku starších dorostenců a dospělých a nakonec ve své kategorii kadetů doplaval pro další stříbrnou medaili. Lukáš Uxa bohužel závod nedokončil.

První červencový den se pak na Brněnské přehradě konal 44. Brněnský Garoma + maraton, kam se tentokrát vydal jediný berounský plavec Tadeáš Neliba. Přesto o sobě dal vědět, když na pěti kilometrech, ve své kategorii kadetů, suverénně zvítězil. V absolutním pořadí mužů na pětikilometrové trati obsadil skvělé druhé místo a odvezl si domů nejen krásný pohár, ale hlavně další body do Českého poháru.