„V době, která sportu moc nepřeje a kdy většina atletů měla jen malou nebo vůbec žádnou možnost trénovat v hale, to byl alespoň záblesk naděje na lepší časy,“ uvedla trenérka Jitka Šafránková.

Berounskou Lokomotivu, která na tyto šampionáty obvykle vysílá velké skupiny kolem patnácti až dvaceti sportovců, tentokrát reprezentovali jen čtyři atleti. „Ale zato všichni s medailovými ambicemi,“ podotkla Šafránková.

Na čtyřstovce juniorů se představili svěřenci Dalibora Kupky Ondřej Škrland a Adam Sudek. Oba bez problémů postoupili se druhým a třetím nejlepším časem do finále a očekával se tuhý boj o medaile. Do cíle závodu se však dostal jen Adam Sudek, který v novém osobním rekordu 49,37 doběhl těsně čtvrtý. „Největší favorit Ondřej Škrland se bohužel hned v prvním kole zranil a závod nedokončil,“ zmínila Jitka Šafránková.

Jak už se to v berounském oddíle stává skoro tradicí, dařilo se více děvčatům. Svěřenkyně Luboše Dryáka dorostenky Tereza Placatková i Adéla Steinsová se obě prosadily na nejvyšších stupních. Závod na 1500 metrů naprosto ovládla Adéla Steinsová, která vedla od prvních metrů až do cíle. Doběhla v novém osobním rekordu 4:44,43 a druhé v pořadí Šárce Somrové z Kladna nadělila čtyři vteřiny.

Závod na 3000 metrů si takticky pohlídala Tereza Placatková, která se po celý závod držela na druhém až třetím místě a až při nástupu do posledního kola předběhla dosud vedoucí Kateřinu Hadravovou z České Lípy. Svou pozici udržela až do cíle a zvítězila v novém výborném osobním rekordu 10:26,88.

„Všem účastníkům blahopřejeme a Ondrovi přejeme brzké uzdravení,“ vzkázala Jitka Šafránková.