SKB Strakonice – BK Beroun 47:80

V předehrávaném utkání začali berounští junioři zvolna a svému soupeři povolili mírný náskok. Strakonice vedly po první části o šest bodů. Ve druhé desetiminutovce sice hosté mírně zabrali, o poločase ale vedli domácí o tři body. Po přestávce se však, jak se již pomalu stává tradicí, rozjel berounský presink, na nějž „dudáci“ nenašli recept. Beroun vyhrál třetí čtvrtinu drtivě 28:9 a rázem byl králem na palubovce. V podobném duchu se dohrávala i závěrečná desetiminutovka, ve které hosté zvýraznili své vedení o dalších sedmnáct bodů. Výsledkem je hladké vítězství.

Body: Prantl 12, Samec 10, Maleček 9, Vondra 6, Veselý 4, Račko 4, Sosna 2 – Mizera 24, Paul 20, Beran 12, Peterka 11, Cipra 7, Doležal 4, Deák 2. Trojky: 3:4. Fauly: 11:17. Šestky: 21/12 : 16/6. Průběh zápasu: 20:14, 31:28, 40:56.

Hosté tedy splnili povinnost a díky výhře mají nakročeno do finálové skupiny. „Jen to nezakřiknout,“ neslo se unisono z jejich kabiny. V sobotu je totiž čeká velmi těžký zápas v Domažlicích.

 1. Děčín⋌14 12  2­ 1060:877  26

 2. K. Vary⋌15 11  4 ­1135:1045 26

 3. Kladno⋌15  9  6 ­1068:992  24

 4. Beroun⋌15  9  6 1­088:1030 24

 5. Žižkov⋌14  7  7­ 1008:947  21

 6. S. Pražský B⋌14  7  7  9­16:910  21

 7. J. Hradec⋌14  7  7­ 1085:1082 21

 8. Domažlice⋌15  6  9 ­1044:1088 21