Z české závodní špičky se na závodech představili elitní borci Barbora Seemanová, Jan Šefl, Jan Čejka nebo Ondřej Gemov a další. Pod vlajkou berounské Lokomotivy se závodů zúčastnili Adam Baštýř, Tomáš Ludvík, Tomáš Míka, Artsiom Piakhota, Dominik Plhal, Adriana Říhová, Emma Wittenbergerová a Barbora Zítková.

Tomáš Ludvík se ukázal v pátečním finále, kde si vyplaval v jeho oblíbené disciplíně 200 metrů znak stříbrnou medaili. Na stupně vítězů vystoupal po boku Jana Čejky - účastníka LOH. V druhém pátečním finále na 200 metrů polohový závod si Tomáš dohmátl pro smolné čtvrté místo.

V pátečním finále se také představili Adriana Říhová na 200 metrů znak (15. místo), Barbora Zítková na 400 metrů volný způsob (16. místo) a Dominik Plhal na 100 metrů motýl (16. místo).

Slavnostní otevření parkourového a workoutového hřiště v Zaječově
Podívejte se: V Zaječově otevřeli nové venkovní hřiště pro parkour a workout

Sobotní finálový blok byl pro Lokomotivu velmi úspěšný, když se Tomáš Ludvík, Tomáš Míka, Dominik Plhal a Adriana Říhová dostali do odpoledního finálového bloku. Na stupně vítězů se v juniorské kategorii probojoval Dominik Plhal, který v osobním rekordu dohmátl pro stříbrnou medaili v disciplíně 200 metrů volný způsob. Bohužel Adriana Říhová brala nepopulární čtvrté místo. Tomáš Ludvík byl na 200 metrů volný způsob sedmý a Tomáš Míka o dvě místa za ním.

Nedělní závodní den přinesl hned několik postupů do finálového bloku a to v podání Tomáše Míky na 50 metrů motýl a 100 metrů volný způsob, dále Tomáše Ludvíka na 800 metrů volný způsob a 400 metrů polohový závod. V ženské kategorii reprezentovaly Lokomotivu ve finále Emma Wittenbergerová a Barbora Zítková na 200 metrů prsa.

První medaili hned zpočátku posledního půldne urval Tomáš Ludvík na 800 metrů volný způsob - stříbrno. Další medaili přidal na 400 metrů polohový závod, kde ve velmi napínavém závodě vylovil bronz. Na 100 metrů volný způsob zabodoval Dominik Plhal, když si dohmátl pro bronzovou medaili v kategorii juniorů. Bohužel Tomáš Míka si ve stejné disciplíně v kategorii Open dohmátl pro čtvrtou „bramborovou" medaili.