Do severočeských Litoměřic se sjelo mnoho plavců a tím konkurence narostla, ale berounský oddíl se neztratil a soupeře velmi potrápil. Pod vedením trenérky Anety Pokorné reprezentovala Lokomotivu sedmička plavců, a to Tomáš Míka, Štěpán Palata, Dominik Plhal, Jan Valečka, Lukáš Uxa, Šimon Vejrážka a v neposlední řadě jedna zástupkyně za reprezentaci žen berounského oddílu a to Anna Mužíková.

Nejlepší z berounského oddílu byl Tomáš Míka, který startoval v pěti disciplínách a domů si odvezl i pět medailí. Co start, to umístění na stupních vítězů a nejen to, Tomáš si vyplaval i fantastické osobní rekordy, které za jeho snahu a úsilí trénovat přes prázdniny v plném režimu si zasloužil. Dvě zlaté medaile vybojoval na jedné z jeho nejoblíbenějších disciplín 100 metrů volný způsob, kde si zaplaval i osobní rekord, a druhou zlatou získal na 100 metrů prsa. Tuhle disciplínu ovládli berounští plavci a vedle Tomáše se na stupně vítězů postavili i další dva plavci z berounského týmu a to Štěpán Palata a Lukáš Uxa.

Pro další dvě medaile ve stříbrné podobě si dohmátl Tomáš na 200 metrů polohový závod a 200 metrů volný způsob, kam se kvalifikoval z dopoledních rozplaveb. Poslední medaili přidal na 100 metrů motýlek a to bronz. Jak se říká: „Štěstí přeje připraveným.“

Výprava plavců Lokomotivy Beroun v Kladně.
Synek zaplaval v Kladně skvělé časy, dařilo se i ostatním

Skvěle zaplaval také Jan Valečka, který si vylovil v Litoměřicích tři medailová umístění a dostal se do finále na 200 metrů volný způsob. Ve svých nejoblíbenějších disciplínách 100 a 200 metrů motýl dohmátl pro dvě stříbrné medaile a zároveň v osobních rekordech. Pro bronz si došel na stupně vítězů za závod 200 metrů polohový závod. A ve finálové disciplíně 200 metrů volný způsob se umístil na šestém místě.

Dobře se vedlo i Štěpánu Palatovi, který si vyplaval dvě stříbrné medaile a finálový postup na 200 metrů volný způsob. V závodě 100 metrů volný způsob doplaval pro stříbrnou medaili s osobním rekordem a na stupně vítězů se postavil vedle oddílového kolegy Tomáše Míky. Další stříbrnou medaili si vyplaval na 100 metrů prsa, kde jak již bylo zmíněno se podařilo berounské Lokomotivě obsadit všechna medailová umístění. Štěpán se také probojoval z dopoledních rozplaveb do odpoledního finále 200 metrů volný způsob a doplaval si pro čtvrté místo, taktéž si vyplaval čtvrté místo na 100 metrů motýl.

Posledním z medailistů v mužské kategorii byl Lukáš Uxa který si domů odvezl dvě medaile z jeho nejoblíbenějších disciplín a to : 200 metrů prsa kde získal stříbro a na 100 metrů prsa si doplaval pro bronzovou medaili .Jedinou zástupkyní Lokomotivy byla Anna Mužíková, která se dokázala prosadit na 200 metrů znak a dohmátla si na třetí příčku. Na trati 100 metrů znak si bohužel Anička dohmátla pro čtvrté místo, kde to bylo o tak zvaný "dohmat."

Všichni plavci si zaplavali osobní rekordy a tímto gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů na dalších blížících se závodech. (LoBe)

Divize: Rokycany - Hořovice 9:2.