Nádherné závody předvedla dvojice Kristýna Hronová a Tereza Slavjanská. Holky plavaly stejné disciplíny a tak spolu soupeřily na každém startu. Dopoledne vedla Hronová, když zvítězila na 50 metrech kraulem v časem 38,04 sekundy, což je také nejlépe bodovaný výkon dle Mezinárodní plavecké asociace z celých závodů. Následně si doplavala pro zlato i na motýlkářské trati.

Slavjanská dohmátla pokaždé hned za ní. Na padesátce kraulem byly holky dokonce nejrychlejší vůbec i v rámci žákovských kategorií. Odpoledne se karty zamíchaly a holky si vyměnily pozice – Slavjanská vyhrála jak znak, tak i prsa, zatímco Hronová doplavala vždy těsně za ní.

Medaile do sbírky přidal i Martin Šmíd, když dopoledne získal stříbro na 100 metrech prsa i motýlkem na poloviční trati, odpoledne dokonce vlastní výkony vyšperkoval zlatem na poloviční prsařské trati.

Nelze opomenout ani štafetové závody. Před obědem se nejdříve plavalo 4x50 kraul. Nejmladší družstvo ve složení Červenka, Šach, Vokůrka a Liska doplavali na krásné 10. příčce, když za sebou nechali šest dalších oddílů. Družstvo A (Šmíd, Zykán, Hronová, Slavjanská) se po celý závod pohybovalo okolo 5. pozici, ale ve 3. a 4. úseku se po neskutečném finiši dokázalo probojovat až na neuvěřitelné 3. místo. Úplnou třešničkou na dortu byl poslední závod dne, a to štafeta 4x50 polohový závod. Ve složení Zykán, Šmíd, Hronová, Slavjanská bylo již od 2. úseku jasné, že je medaile na dosah, a po krásném motýlovém úseku bylo zřejmé, že zlato zamíří do Berouna.

Dalšími zúčastněnými byli: Červenková Anna, Kováč Bernard, Šroubek Matěj. Po 2. kole se berounský oddíl drží na vynikajícím 2. místě z celkových 15 oddílů celého Středočeského kraje.