Na závody se sjela celá plavecká špička z 90 oddílů se 482 závodníky z celé České republiky, aby se „poprala“ o mistrovské tituly a mohla si na poslední chvíli plnit limity do reprezentačních družstev a na mistrovství světa juniorů, které se koná koncem srpna v Indianopolis - USA.

Na vrcholu této sezony nechyběla ani početná výprava Lokomotivy Beroun. Do hlavního města ČR vyrazila berounská „mašina“ pod vedením Simony Pokorné ve složení Martin Dřevínek, Tomáš Ludvík, Dušan Miko, Matěj Slaboch, Tobiáš Trnka, Filip Zeman, David Ludvík, Matěj Pošmourný a Jindřiška Zajacová.

Nejlépe si počínal, jako již tradičně, juniorský reprezentant Tomáš Ludvík, který si z Prahy odvezl celkem osm medailí. V disciplínách 400 metrů polohový závod, 50, 100 a 200 metrů znak v dorostenecké kategorii dohmátl zlatý a získal tak 4x titul mistra republiky. Dále se probojoval do finále open, kde mohl změřit síly s nejlepšími plavci českého plavání. Tomáš potvrdil své kvality a dokázal, že patří mezi českou plaveckou elitu, když si ve finále na 100 a 200 metrů znak a 400 metrů polohový závod vyplaval třikrát bronzovou medaili.

Pozadu za výkonem Tomáše nezaostal ani jeho oddílový kolega, rovněž juniorský reprezentant Dušan Miko. Ten si doplaval celkem pro dva kovy. Stříbrnou medaili vybojoval hned v úvodu závodů v disciplíně 400 metrů volný způsob a bronzovou medaili si vyplaval na 800 metrů volný způsob, pátý skončil na 50 metrů znak.

Dalším oceněným byl benjamínek dorosteneckého mistrovství David Ludvík, který své síly změřil s o rok staršími závodníky a vyplaval si svou první stříbrnou medaili za 200 metrů znak na dorosteneckém mistrovství.

Svým trenérů V. Seemanovi a S. Pokorné udělali velkou radost a vzorně reprezentovali Lokomotivu i další. Martin Dřevínek, Filip Zeman a Matěj Slaboch sice na medaile v individuálním závodě nedosáhli, ale podařilo se jim probojovat do finále ve svých hlavních disciplínách, kde se umístili takto: F. Zeman 6. na 200 metrů motýlek, M. Dřevínek 7. na 200 a 8. na 100 metrů prsa, M. Slaboch 8. na 50 metrů motýlek.

Největší událostí pro berounské plavce a velkým překvapením pro ostatní byla štafeta 4 x 200 volný způsob ve složení T. Ludvík, M. Slaboch, D. Ludvík a D. Miko, když si v nádherné souboji dohmátli pro první v historii berounského plavání zlatou medaili za dorosteneckou štafetu a získali , tak titul mistra republiky. 0
Bronzovou medaili vybojovali ve štafetě 4 x 100 metrů polohový závod ve složení T. Ludvík, M. Dřevínek, F. Zeman, D. Miko a 4 x 100 metrů volný způsob ve složení T. Ludvík, M. Slaboch, M. Dřevínek a D. Miko.

Po velmi úspěšné letní sezoně se můžou plavci těšit na zasloužený odpočinek, který si někteří budou zpestřovat přes léto dálkovým plaváním a bojovat tak o přední umístění v Českém poháru dálkového plavání. Těšit se můžeme na první historické vystoupení berounského plavce na mistrovství světa juniorů, které se letos bude konat v Indianapolis, kam se kvalifikoval Tomáš Ludvík, jenž bude odlétat začátkem srpna hájit barvy České republiky. Závěrem můžeme poděkovat plavcům za vzornou a velmi úspěšnou reprezentaci Lokomotivy a města Beroun.