Na břehu Vltavy se sešla kompletní česká plavecká elita, aby se „poprala“ o co nejlepší výsledky. Pro některé šlo o prověření formy na nadcházející závody, které se budou konat za 14 dní ve Vídni a zamíří tam dorostenecká reprezentace ČR. Reprezentace seniorská zamíří koncem července pro změnu do Budapešti.

Vzhledem k nařízení vlády a hygienickým kritériím se mohli přihlásit pouze závodníci, kteří se umístili v roce 2019 do 10. místa na mistrovství ČR dorostu a mistrovství žactva. Nechyběli mezi nimi ani členové výpravy Lokomotivy Beroun. Do hlavního města ČR vyrazili závodníci pod vedením Simony a Anety Pokorných ve složení: Tomáš Ludvík (Vysokoškolské sportovní centrum Praha), David Ludvík,Tomáš Míka a Štěpán Palata. Nejlépe si počínal poslední jmenovaný Štěpán Palata, který ačkoli byl nováčkem v dorostenecké kategorii (mladší dorostenec) a hodnotil se s o rok staršími závodníky, tak skončil na krásném desátém místě.

V kategorii staršího dorostu se Tomáš Míka umístil na 11. místě o pouhý jeden bod a David Ludvík skončil patnáctý. Všichni závodníci si zaplavali krásné osobní rekordy.

Tomášovi a Davidovi přejeme rychlou vodu v nadcházejících závodech ve Vídni kam pojedou za necelých 14 dní s reprezentací České republiky.