V Sydney se hrál turnaj týmů United Cup, v českém dresu si zahráli oba Berouňané. Tomáš Macháč byl hodně nabuzený, ale v utkání s Američanem Tiafoem si poranil kotník a do turnaje už nezasáhl. Jesika Malečková si podle svých slov účast na turnaji užívala a těší se, že za rok se vrátí zpátky. Navíc je v současné světovém žebříčku ženské čtyřhry na stém místě rankingu.

Více se ale mluvilo o Tomášovi Macháčovi, který předvedl na Australian Open v úvodním kole výtečný výkon, když prohrál s Norem Casperem Ruudem (3.) po setech 3:6, 6:7(6), 7:6(5), 3:6. „Začátek byl trochu nervóznější, pak jsem ale zvolil dobrou taktiku a hrál jsem dobrý tenis. Potom už to bylo o kousíček, čtvrtý set byla bitva od začátku. Měl jsem brejkbol na 4:2, jenže jsem ho nevyužil, naopak on mi následně hned vzal podání,“ vrátil se k utkání český tenista.

Návrat do Evropy se mu však nevydařil, když na challengeru v Belgii vypadl hned v úvodním kole, když ve třech ve třech setech podlehl Rakušanu Misolicovi.

Macháče však mohla potěšit jiná zpráva, v níž kapitán českého daviscupového týmu Jaroslav Navrátil oznámil nominaci na únorové utkání (4. - 5. 2.) kvalifikace. Do portugalské Maii se kromě Macháče vypraví také Jiří Lehečka, Adam Pavlásek, Jakub Menšík a Vít Kopřiva.