Královnou triatlonu se opět stala Vendula Frintová za skvělé výsledky v olympijském triatlonu. „Vyhlášení se zúčastnily i známé osobnosti, například paralympijský vítěz v cyklistice Jiří Ježek nebo motocyklista z Dakaru Lukáš Kvapil,“ vrací se k slavnostnímu večeru jeden z oceněných František Bulava.

Dekorování byli nejlepší v disciplínách aquatlon, terénní, dlouhý a olympijský triatlon. Berounští závodníci byli vidět hodně, když v aquatlonu v kategorii 50 - 59 let zvítězil matador Zdislav Cihlář.

V terénním triatlonu se již pošesté na nejvyšší stupínek postavil František Bulava (50 - 59 let). V nabité konkurenci dlouhého triatlonu cenné třetí místo vybojoval Stanislav Cibulka (35 - 39 let) a jeho žena Markéta dokonce druhé místo (35 - 39 let). V celkovém hodnocení bez rozdílu věku obsadila Markéta Cibulková pěknou pátou příčku.

Skvělou výkonnost prokázal veterán Miroslav Mikula, který zvítězil v kategorii 50 - 54 let. Závodník letos reprezentoval Beroun i na havajském Mistrovství světa Ironman.

Velkým příslibem do budoucna jsou „mladé pušky“ z rodiny Cihlářových, kteří zajížděli slušné výsledky v aquatlonu a triatlonu. „Je vidět, že berounský triatlon, konkrétně týmy Ironstars a Lokomotiva, je úspěšný ve všech klonech triatlonu. Držím všem palce do nové sezony,“ dodal František Bulava.

S mnohými se jistě setkáme na vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec Berounska na slavnostním večeru 13. března v sále berounské Plzeňky. Už nyní můžete posílat nominace, nejen pro triatlonisty, na mejlovou adresu bezosport@seznam.cz. Nominovat můžete jednotlivce do 18 a nad 18 let, týmy do 18 a nad 18 let, a také krajánka, což je sportovec bydlící v našem regionu, ale závodící v jiném klubu. U nominace uveďte, jméno a příjmení sportovce (případě týmu), celek, za jaký závodí, sport, úspěchy v roce 2018, spojení na závodníka či tým. Můžete zaslat i jeho fotografii. Více o anketě se dozvíte i na stránkách okresního sdružení České unie sportu. Uzávěrka nominací je 20. prosince.