Na slavnostní večer se dostavilo dvanáct ze čtrnácti soutěžících, kteří se umístili v Tiplize Berounského deníku v extralize. Na přítomný tucet soutěžících čekal pestrý program. Tradičně se o konečném pořadí u soutěžích, kteří měli na svém kontě v Tiplize shodný počet bodů, rozhodovalo ve vědomostní soutěži. Ta byla tentokrát zaměřena čistě na fotbal.

Soutěžící museli například vzpomínat, které celky vyhrály podzimní část například v okresních fotbalových soutěžích nebo v krajských soutěžích. Třetí kolo prověřilo, jak si soutěžící pamatují výsledky zajímavých podzimních fotbalových zápasů. V následném kole pak soutěžící hledali v paměti, kteří hráči se stali nejlepšími střelci soutěží a konkrétních týmů.

Poté se otázky odvrátily od berounského okresu. Na soutěžící čekaly dotazy ohledně fotbalové 1. ligy a účinkování Slavie Praha v letošní Lize mistrů. Po šestém kole již zůstalo v soutěži jen pět soutěžících. Ti poté určovali, který celek okresního přeboru z vybrané dvojice se umístil po podzimu lépe. Totéž pak čekalo na soutěžící i s krajskými celky z našeho okresu.

Do devátého kola se již dostali jen dva soutěžící: Martin Klíma a Miroslav Rychlík. Oba dva skončili v této soutěži shodně v desátém kole, vědomostní test tedy měl dva vítěze. Vzhledem k tomu, že ani vědomostní test neurčil konečné pořadí mezi Zdeňkem Divínem a Janem Němečkem, musel následovat duel, ve kterém po velkém boji zvítězil pan Něměček, který si tak zajistil šesté místo.

Poté zpestřila večer fotbalová soutěž, kdy se soutěžící museli trefovat malým míčkem do improvizované branky. V této soutěži si nejlépe počínal Zdeněk Divín, který z pěti pokusů čtyřikrát poslal míček do branky a zajistil si tak cenu od Královského pivovaru Krušovice, který je sponzorem Tipligy čtenářů Berounského deníku. Poté již přišlo na řadu předávání cen za Tipligu čtenářů. Všichni soutěžící obdrželi hodnotné věcné ceny, nejlepší trojice pak obdržela také finanční hotovost.

Na třetím místě se umístil Jan Lisý z Hostomic, který obdržel 3000 Kč v hotovosti. Druhé místo obsadila Romana Beldová z Podluh, která obdržela 5000 Kč v hotovosti. O vítězi Tipligy bylo tentokrát rozhodnuto již před slavnostním večerem. Nejlépe si totiž v Tiplize četnářů vedl Pavel Fišer z Hýskova, který obdržel hlavní cenu – 10 000 Kč v hotovosti. Příjemný večer byl poté zakončen slavnostní večeří a možností sledovat na velkoplošném plátně účinkování Sparty Praha v utkání se Spartakem Moskva v poháru UEFA.

Pavel Fišer věřil spíše domácím

Po slavnostním vyhlášení vítězů podzimní Tipligy čtenářů jsme krátce vyzpovídali pana Pavla Fišera z Hýskova, který podzimní Tipligu vyhrál. V rozhovoru například prozradil, že během podzimu spíše sázel na domácí celky.

Je to poprvé, co jste docílil takovéhoto úspěchu v Tiplize?

Ano, poprvé. Předtím jsem neměl větší úspěch.

Měl jste letos v Tiplize nějakého favorita, kterému jste vždy věřil?

Věřil jsem diviznímu celku Králova Dvora.

Tipoval jste spíše na domácí mužstva,nebo i riskoval a tipoval, že skončí zápas remízou?

Občas jsem dal nějakou tu remízu, ale většinou jsem věřil v tiplize domácím.

Co byste poradil ostatním tipujícím, aby byli úspěšní jako vy?

Aby pravidelně sbírali body a vyvarovali se mínusů. Asi aby sázeli více na jistotu.

Měl jste v závěru Tipligy, kdy se pořadí hodně přelévalo obavy, že se nemusíte dostat ani do extraligy?

Obavy jsem měl, nakonec se to ale povedlo.

Jaroslav Spáčil v závěru Tipligy čtenářů riskoval

Na slavnostní vyhlášení vítězů podzimní Tipligy čtenářů se probojoval také pan Jaroslav Spáčil, který v konečném pořadí obsadil deváté místo. Dlouholetého dopisovatele Berounského deníku jsme po slavnostním vyhlášení krátce vyzpovídali.

Jste na vyhlášení vítězů Tipligy čtenářů poprvé?

Jsem tu podruhé. Před tím jsem obsadil druhé místo.

Měl jste letos nějakého favorita, kterému jste vždy věřil, když byl zařazen na kuponu tipligy?

Věřil jsem Komárovu.

Tipoval jste většinou, že zvítězí domácí, nebo jste více vsázel na remízy a hosty?

Ke konci jsem riskoval. Ze začátku jsem tipoval na jistotu, ale v závěru jsem riskoval.

Co byste poradil tipujícím, kterým se tolik nedaří? Věřit především domácím celkům?

Nevěřím stále domácím, o tom to není. Kdo to sleduje, jako většina soutěžících tady na vyhlášení, tak má přehled. Někdo to tam nasází jen tak od oka a vyjde mu to. Protože většina z nás chodí každý týden na fotbal, vidíme se každou neděli, tak to lidi znají.

Je podle vás jednodušší probojovat se na závěrečné vyhlášení po podzimní nebo jarní části?

Já bych řekl, že jednodušší je podzim. Z jara jsou výsledky všelijaké, znáte to. Spíše bych řekl podzim. Ale jednou se to povede a podruhé ne.