Komárov – Příbram 1:3, 2:3

Volejbal, KP I. třídy žen

Domácí volejbalistky do utkání vstoupily lépe. První set vyhrál Komárov 25:18. Jenže pak vyhrála Příbram tři sety v řadě. Druhou sadu vyhrály hostující hráčky 25:22, třetí jasně 25:15 a ve čtvrtém dějství Příbram zvítězila 25:19.

Druhé utkání se protáhlo na pět setů. V první sadě vyhrály domácí hráčky těsně 26:24, ve druhém setu ale prohrály 17:25. Třetí sada patřila domácím volejbalistkám v poměru 25:21. Jenže ve čtvrtém setu opět vyhrála Příbram, tentokrát 25:20. A rozhodnout tak musela zkrácená hra. V ní se dařilo lépe Příbrami, která jí vyhrála 15:10 a z Komárova si tak nakonec odvezla všechny body. „Byla škoda, že jsme museli nastoupit bez Klímové a že se nám navíc zranila Kasová. Ve druhém utkání jsme měli blízko k vítězství, naše soupeřky ale byly zdatným celkem,“ uvedl trenér Komárova Bohuslav Ernest.

Komárov: Roková, Kasová, Nepivodová, Švamberková, Raupachová, Laštovičková Zd., Laštovičková L., Laurerová, Novotná.

Lysá n. L. – Zdice 2:3, 2:3

Zdické volejbalistky v Lysé nad Labem vyhrály první set 25:19, ve druhé sadě ale prohrály těsně 23:25. Třetí set pak patřil jasně hráčkám Zdic, vyhrály jej 25:14. Jenže ve čtvrté sadě opět bodovaly domácí hráčky, po výsledku 25:19. Stav tak byl nerozhodný 2:2. Zkrácenou hru ovšem měly v režii opět Zdice a po vítězství 15:6 si připsaly plný počet bodů.

Druhé utkání začalo velice vyrovnaným setem, který nakonec vyhrály domácí hráčky 27:25. Ani ve druhé sadě se zdickým volejbalistkám nedařilo nalézt recept na domácí hru. Po porážce 16:25 to se Zdicemi nevypadalo za stavu 2:0 pro Lysou moc dobře. Jenže pak se hostující hráčky zvedly a v následných dvou setech vybojovaly vítězství 25:21 a 25:23. Rázem tak bylo vyrovnáno na 2:2 a opět tak musela rozhodovat zkrácená hra. V ní se opět dařilo Zdicím, které vyhrály 15:8 a opět si připsaly plný počet bodů. „Jsme velice rádi, že jsme si po velkém boji připsali plný bodový zisk. Chtěli bychom na něj navázat i v příštím utkání,“ uvedla hráčka Zdic Matějková.

Zdice: Meškanová, Červená, Málková, Kubištová, Očenášková, Včeláková, Matějková.

V tabulce má nyní Komárov na pátém místě jednadvacet bodů, šesté Zdice mají šestnáct bodů.

Tuchlovice – Hořovice 3:0, 3:0

Volejbal, KP I. třídy mužů

I když tomu výsledek nenapovídá, první utkání bylo v Tuchlovicích velice vyrovnané. Domácí totiž o svém vítězství rozhodli vždy a v samém závěru . První set domácí vyhráli 25:23, druhý 25:21 a ve třetím opět vyhrály Tuchlovice o dva body 25:23. Ve druhém utkání již domácí vyhráli jasnějším rozdílem po setech 25:20, 25:15 a 25:16. Všechny body tak zůstaly v Tuchlovicích. „V prvním utkání jsme svému soupeři dobře vzdorovali, pak se nám ale již tolik nedařilo a domů jsme odjížděli bez bodů,“ uvedl hrající trenér Hořovic Václav Štochl.

Hořovice: Sedlák, Holman, Štochl, Solař, Hrudka, Endršt, Šlosar.