Ve volejbalovém krajském přeboru I. třídy žen se v sobotu střetly v derby volejbalistky Zdic a Komárova.

Zdice – Komárov 0:3, 1:3

Volejbal, KP I. třídy žen

V prvním utkání se hrál vyrovnaný volejbal, v závěrech setů ale domácí volejbalistky chybovaly a Komárov po sadách 21:25, 17:25 a 17:25 zvítězil poměrně hladce 3:0.

Druhý zápas byl ještě více vyrovnaný. První set sice vyhrály komárovské volejbalistky 25:17, ve druhé sadě ale po velkém boji vyhrály Zdice 25:23. I třetí set přinesl vyrovnanou hru a a výsledek 25:23, tentokrát ale pro komárovské volejbalistky. Ve čtvrtém setu pak Komárov vyhrál 25:20 a ze Zdic si tak odvezl plný počet bodů.

„Ve druhém utkání jsme předvedli zlepšenou hru. Je škoda, že jsme nedosáhli na vítězství,“ uvedla hráčka Zdic Matějková. Dvojzápas zhodnotil stručně i trenér Komárova. „V prvním utkání hrálo naše družstvo v silné sestavě. Ve druhém střetnutí jsme nastoupili s omlazenou sestavou. Závěr tohoto zápasu byl hodně dramatický,“ uvedl trenér Ernest. Utkání byl přítomen i předseda komárovského volejbalového klubu Zdeněk Laštovička. „V našem celku se vystřídalo celkem jedenáct hráček. Mladé hráčky si ve druhém utkání vedly dobře. Je správné, že dostávají příležitost,“ podotkl Laštovička.

Zdice: Meškanová, Červená, Málková, Kubištová, Očenášková, Včeláková, Matějková.

Komárov: Roková, Kasová, Klímová, Nepivodová, Švamberková, Raupachová, Laštovičková Zd., Laštovičková L., Laurerová, Novotný, Geroldová.

O nadcházejícím víkendu přivítají volejbalistky Komárova na svém hřišti družstvo ze Slaného, Zdice zamíří na půdu Mělníka.

Volejbalisté Hořovic v sobotu hostili sedmý celek tabulky Benešov, který měl před tímto dvojutkáním na svém kontě o dva body více než Hořovičtí. Čekalo se tedy, že by domácí volejbalisté měli zabodovat a udělat tak krok k záchraně v soutěži. Vše ale nakonec bylo trochu jinak.

Hořovice – Benešov 2:3, 1:3

Volejbal, KP I. třídy mužů

Domácí vstoupili do utkání výborně a první set vyhráli 25:21. Ve druhé sadě měli domácí ještě výraznější převahu. Vyhráli ji 25:10. Pak ale přišel zlom. Třetí set vyhráli hosté z Benešova 25:21. Čtvrtá sada se domácím vůbec nepovedla, svým soupeřům v ní podlehli 8:25. Ani ve zkrácené hře nedokázali domácí hráči zastavit nápor Benešova, který vyhrál tie–break 15:11.

I do druhého utkání vstoupily lépe Hořovice, které vyhrály úvodní set 25:21. Jenže pak začali opět úřadovat hosté. Druhý set vyhrál Benešov 25:13 a třetí 25:20. Rázem hosté vedli 2:1. Čtvrtý set poté vyhrál Benešov 25:22 a odvezl si tak z Hořovic všechny body. „Je to náš další neúspěch,“ uvedl hrající trenér Hořovic Václav Štochl, kterého mrzela především prohra z prvního utkání. „Jasně jsme vyhráli první dva sety, pak jsme ale předvedli špatný výkon a nakonec prohráli v tie–breaku,“ uvedl Štochl, který dodal, že ve zkrácených hrách se Hořovicím nedaří. „Ze všech odehraných utkání prohráli v tie–breaku již šestkrát,“ dodal Štochl.

Hořovice: Sedlák, Holman, Štochl, Solař, Hrudka, Šlosar, Nosek, Walhans.

O nadcházejícím víkendu hrají Hořovice opět na své půdě. Tentokrát hostí čtvrté Čelakovice.