Komárov – Slaný 3:0, 3:0

Volejbal, KP I. třídy žen

Souboj Komárova s posledním celkem Slaného měl očekávaný průběh. Domácí hráčky bez větších problémů vyhrály oba zápasy. V prvním střetnutí hostující hráčky kousaly jen v prvním setu, který vyhrály domácí volejbalistky až po velkém boji 26:24. Druhá sada již byla naprosto v moci Komárova, který zvítězil jasně 25:7. I ve třetím setu měly domácí hráčky navrch, tentokrát vyhrály 25:17 a celé utkání 3:0.

I průběh druhého utkání měly domácí hráčky plně ve své režii. Úvodní set vyhrály komárovské volejbalistky poměrem 25:12. Ani druhá sada nepřinesla drama. Domácí hráčky zvítězily 25:16. Třetí set pak opět domácí volejbalistky vyhrály s přehledem, tentokrát 25:12 a hladce tak vybojovaly plný počet bodů. „V zápasech jsme dali příležitost některým mladším hráčkám. Velmi dobře si vedla Lucie Laštovičková. Pokusíme se i v sobotu podat kvalitní výkon a dosáhnout dobrého výsledku,“ uvedl trenér Komárova Ernest.

Komárov: Roková, Klímová, Nepivodová, Švamberková, Raupachová, Laštovičková L., Geroldová, Novotná.

Mělník – Zdice 2:3, 0:3

Volejbal, KP I. žen

Zdické volejbalistky opět potvrdily, že se jim v poslední době daří. Na půdě Mělníku Zdice vybojovaly plný počet bodů. Vstup do prvního utkání se zdickým volejbalistkám vůbec nepovedl.První set vyhrál Mělník hladce 25:13, a když poté domácí hráčky uspěly ve druhém setu 25:21, nevypadalo to se Zdicemi vůbec dobře. Jenže ve třetím setu zdické hráčky zlepšily svou hru a domácí porazily 25:18. Když poté ve vyrovnaném čtvrtém setu vyhrály opět Zdice, tentokrát 25:22, muselo se rozhodnout ve zkrácené hře. V ní se opět dařilo hráčkám Zdic, které vyhrály tie–break 15:11 a celé utkání 3:2.

Druhé utkání pak již měly zdické volejbalistky ve své moci. Úvodní set vyhrály hladce 25:10 a dařilo se jim i v následných sadách. Ty hostující hráčky vyhrály shodně 25:19 a po výhře 3:0 si tak opět připsaly plný počet bodů. „V začátku prvního utkání jsme hodně chybovaly, pak jsme ale zlepšily svou hru a především servis. Nakonec jsme odvezly všechny body,“ uvedla hráčka Zdic Matějková.

Zdice: Meškanová, Červená, Kubištová, Málková, Očenášková, Včeláková, Matějková.

V sobotu hostí Zdice celek Tuchlovic, komárovské volejbalistky se představí v Lysé nad Labem.

Hořovice – Čelakovice 1:3, 0:3

Volejbal, KP I. třídy mužů

O prvním utkání, které vylo velice vyrovnané, jsme vás informovali v pondělním vydání. Dnes se zaměříme na druhý zápas. V něm hosté jasně dominovali. První sadu domácí prohráli hladce 13:25 a v podobném duchu se nesl i druhý set, který Čelakovice vyhrály 25:15. Ani třetí část nepřinesla změnu. Čelakovice vyhrály třetí set 25:17 a celý zápas 3:0. „Měli jsme velmi dobrý začátek. Po solidním výkonu jsme v prvním utkání vyhráli první set, pak jsme ale upadli do útlumu ve druhém setu. Je velká škoda, že v dalších vyrovnaných setech jsme na body nedosáhli,“ uvedl k prvnímu zápasu hrající trenér Štochl.

Hořovice: Holman, Sedlák, Štochl, Solař, Hrudka, Endršt, Nosek, Jakub.

V sobotu hořovičtí volejbalisté zamíří na půdu Nymburka.