Zdické volejbalistky otočily zápas s Mělníkem

Zdice/ Sobotní dopolední utkání volejbalového krajského přeboru I. třídy mezi hráčkami Zdic a Mělníku přineslo dramatickou podívanou. Hostující hráčky vedly již 2:0 na sety, domácí volejbalistky ale nakonec utkání otočily.

15.3.2008

Zdické volejbalistky porazily v prvním sobotním utkání Mělník 3:2Foto: DENÍK/Jan Vildmon

Zdice - Mělník 3:2

Volejbal, KP I. třídy žen

Úvod prvního zápasu byl poměrně vyrovnaný. Domácí hráčky udržovaly mírné vedení až do stavu 13:10. Pak začaly zdické volejbalistky vytvářet jednu chybu za druhou a výsledkem byla sedmibodová šňůra hráček Mělníku, které se rázem dostaly na koně. Domácí děvčata hodně chybovala na přijmu a nedařil se jim ani servis. Naopak Mělník předváděl ve druhé polovině prvního setu poměrně spolehlivou hru s minimem nevynucených chyb. Mělnické hráčky nakonec první set vyhrály 25:20.

Ve druhé sadě se Zdice v některých směrech herně zlepšily. Po vyrovnaném úvodu (4:4) ale Mělník odskočil na rozdíl tří bodů a tento náskok si v pohodě udržoval. Domácí hráčky se snažily náskok soupeřek smazat a za stavu 12:13 se jim to málem povedlo. Od tohoto momentu si Mělník udržoval stále vedení, ale nikdy ne vyšší než o dva body. K vidění byla řada velice pěkných výměn, kdy děvčata na obou stranách obětavě zachraňovala pokažené situace. Zdice dokázaly nakonec vedení Mělníku smazat a dotáhnout se na 21:21. Závěr dramatického setu se ale domácím volejbalistkám nepovedl, Mělník vyhrál 25:23.

Do třetí sady domácí volejbalistky nastoupily jako vyměněné. Spolehlivý servis, výborná hra v poli doplněná o téměř nechybující útok, tak by se dala stručně popsat hra Zdic. Mělnické volejbalistky pod tlakem začaly tvořit řadu nevynucených chyb a výsledkem bylo jasné vítězství domácích hráček, které vyhrály třetí set 25:11.

Ve čtvrté sadě pokračovaly zdické hráčky ve velice dobrém výkonu, hostující děvčata se ale oklepala ze šoku a byla domácím vyrovnaným soupeřem. Hrál se oboustranně velice dobrý a pohledný volejbal. Zdice od úvodu setu těsně vedly. Náskok domácích postupně narostl až na 15:10. I nadále pokračovaly domácí hráčky v dobrém výkonu a nakonec vyhrály čtvrtý set 25:18.

Stav tedy byl 2:2 a rozhodnout se muselo ve zkrácené hře. Po vyrovnaném úvodu se dostaly hráčky Mělníku až do tříbodového vedení 9:6. Domácí děvčata ale zabojovala a sérií pěti bodů otočila stav na 11:9 ve svůj prospěch. Ani mělnické volejbalistky ale nehodlaly zápas položit a po oddechovém času vyrovnaly na 11:11. Jenže závěr utkání měly ve své moci Zdice. Domácí hráčky sérií tří bodů v řadě odskočily na 14:11 a nakonec rozhodující tie break vyhrály 15:12. Připsaly si tak plný počet bodů.

Zdice: Meškanová, Červená, Kubištová, Očenášková, Prošková, Včeláková, Kůtová, Němcová.

Mělník: Brátová, Hančová, Kovářová, Pelikánová, Stibichová, Stránská, Šulcová K., Šulcová P.

Autor: Jan Vildmon

15.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Exoti na prodej.
AUTOMIX.CZ

Exoti na prodej: O těchto autech jste určitě nikdy neslyšeli. Ale můžete je mít

Mladí hokejisté Žebráku hrají v soutěži i s Mostem.

Tři kluby, dva v soutěžích

Jak si žije středočeský hokej?

Střední Čechy – Vedle masovějšího fotbalu je hokej pořád českým národním sportem. Rozhlédli jsme se po celých středních Čechách, abychom zjistili, jaké tu k hokeji vytvářejí kluby, města a také rodiče hráčů podmínky.

Velmi silný vítr pokácel desítky stromů

Střední Čechy – Jeden výjezd za druhým – a div ne, že po patnáctém ještě i dvacátý, Tak to ve čtvrtek odpoledne vypadalo se zásahy u popadaných stromů, které bylo třeba odklidit poté, co podlehly silnému větru. Za prvních pět hodin odpoledne se jich nahromadilo sedmnáct. Šrumec odstartoval na Nymbursku, nicméně nejvíce událostí, hned čtyři, hlásí Příbramsko.

Nademlejnský míří do Petřína, Cábelíci mění maséra

Berounsko – Změny v kádrech fotbalových týmů s narůstajícím objemem zimní přípravy přibývají.

Bývalý Medvěd zůstal těsně pod vrcholem

Beroun – Kapitán libereckých Bílých tygrů Martin Ševc málem dosáhl na další z vrcholů kariéry. Hokejisté Liberce ale zůstali před branami finále Ligy mistrů. Historicky nejúspěšnější tažení tohoto klubu Evropou skončilo nepříjemnou, až krutou porážkou. Bílí Tygři se loučili debaklem 1:6, který utržili v semifinálové odvetě na ledě švédského Växjö.