V soutěži mužů se dařilo jen Komárovu.

Rakovník – Hořovice 3:0, 3:0

V souboji dvou vedoucích celků Hořovice pohořely. Na půdě Lokomotivy Rakovník Hořovičtí neuhráli ani set. Úvodní zápas nabídl vyrovnaný volejbal, v koncovkách setů se ale vždy radovali domácí, kteří po setech 25:16, 25:22 a 25:23 vyhráli dopolední zápas 3:0. Ve druhém střetnutí již měli domácí jasně navrch a po setech 25:15, 25:14 a 25:17 opět vyhráli 3:0.

Komárov – Kladno 3:1, 3:0

Komárovští volejbalisté mají za sebou vydařený víkend. V dopoledním utkání sice Kladno vyhrálo úvodní set 25:22, poté se ale karta obrátila. Ve druhé sadě vyhráli stejným poměrem domácí, kteří poté vyhráli i následné dva sety. I ve druhém utkání byli domácí lepší. První set byl ovšem hodně vyrovnaný a Komárov zvítězil až po boji 25:23, následné dva sety již jasně patřili domácím volejbalistům a výsledkem byl opět zisk plného počtu bodů. Komárov se tak posunul na třetí příčku.

Beroun – Roztoky 0:3, 0:3

Na domácí půdě se nedařilo volejbalistům Lokomotivy Beroun. Ti sehráli v sobotu dopoledne se soupeřem vyrovnané utkání. Jenže v koncovkách setů se radovali hosté, kteří po setech 19:25, 22:25 a 22:25 vyhráli 3:0. Druhé utkání mělo o trochu hladčí průběh, hosté opět vyhráli 3:0 a odvezli si plný počet bodů.

Ani v soutěži žen se celkům z berounského okresu nedařilo.

Zdice B – N. Strašecí 1:3, 0:3

V dopoledním zápase sice domácí hráčky začaly dobře, když vyhrály úvodní set 25:18, pak ale převzaly otěže hostující hráčky, které vyhrály následné tři sety 25:13, 25:18 a 25:20 a utkání vyhrály 3:1. Druhý zápas byl jasnou záležitostí hostujícího celku.

Zdice B: Froňková, Šlosarová, Kůtová, Pondělíčková R., Šabatová, Plotová, Chvojková.

Komárov B – Rakovník B 3:2, 2:3

O víkendu svedl los dohromady dva vedoucí celky. Oba zápasy byly hodně vyrovnané. V dopoledním utkání se z vítězství po pětisetové bitvě radovaly hráčky Rakovníku B. I druhý zápas se hrál na pět setů, tentokrát byla k vidění ještě více vyrovnaná hra. Tentokrát vyválčily vítězství hráčky Komárova B. „Bylo to rušné a vyrovnané utkání. Dělba bodů je spravedlivá,“ uvedl trenér Komárova Ernest.

Komárov B: Švamberková, Ignatizová, Novotná, Lévová, Ernestová, Richterová, Laštovičková Zd., Heroldová, Nepivodová, Laštovičková L.

Nučice – Zdice C 3:2, 3:0

Volejbalistky Zdic C překvapivě nepřivezly ani bod z Nučic. V dopoledním utkání sice vedly zdické hráčky 2:1 na sety, pak ale prohrály čtvrtou sadu 22:25 a ve zkrácené hře se radovaly domácí volejbalistky. Druhý zápas již jasně patřil domácím hráčkám, které vyhrály 3:0 a připsaly si tak plný počet bodů. „Ve druhém utkání jsme úplně zklamaly, je to neuvěřitelné,“ uvedla hráčka Zdic Veverková.

Zdice C: Pondělíčková I., Veverková E., Meškanová, Řechtáčková M., Řechtáčková J., Štychová, Burešová, Cajtová.

Tuchlovice – Beroun 0:3, 3:0

Volejbalistky Lokomotivy Beroun přivezly z horké tuchlovické půdy cenné vítězství. V dopoledním vyrovnaném zápase vyhrál Beroun 3:0 po setech 25:20, 25:22 a 25:21. Ve druhém střetnutí se karta obrátila. Tentokrát se z vítězství 3:0 po vyrovnaném průběhu radovaly hráčky Tuchlovic.

Komárov B – Tuchlovice 3:2, 3:0

V dohrávce druhého kola volejbalistky Komárova B vybojovaly plný počet bodů. V prvním zápase sice domácí hráčky vyhrály 3:0, utkání ale bylo hodně vyrovnané a rozhodovalo se vždy až v koncovkách setů. Druhý zápas se hrál dokonce na pět setů. Tuchlovice vedly 2:1 na sety, Komárov B ale jasně vyhrál čtvrtý set (25:7) a poté zvítězil také v závěrečné hodně hektické zkrácené hře.

Václav Sameš