Zdice - Rakovník A 1:3, 1:3

V úvodním setu dopoledního zápasu s vedoucím celkem tabulky byl k vidění vyrovnaný volejbal. Domácím hráčkám se ovšem nepovedla koncovka a nakonec prohrály 21:25. Ve druhé sadě se již Zdicím dařilo a tentokrát z toho bylo vítězství 25:18. Jenže v následných dvou sadách hostující hráčky zlepšily svůj výkon a po setech 25:17 a 25:14 vyhrály zápas 3:1 na sety. Druhé střetnutí bylo více vyrovnané. Hned první set se rozhodoval až v napínavé koncovce. Z vítězství 25:23 se radovaly hostující hráčky. V podobném duchu se poté hrála druhá i třetí sada. Druhé dějství vyhrály hráčky Rakovníku 25:22, ve třetím setu se naopak štěstíčko naklonilo k domácím volejbalistkám, které vyhrály 25:23. Jenže ve čtvrté sadě domácí hráčky odpadly a prohrály jasně 12:25. Na své první letošní vítězství tak stále Zdice čekají. "Jak ukazují sety, nehrály jsme špatný volejbal. Nevycházely nám ale závěry setů. Je to velká škoda, výsledek mohl být lepší," uvedla hráčka Zdic Matějková.

Zdice: Málková, Kubištová, Očenášková, Kůtová, Němcová, Včeláková, Matějková, Hříbalová.

Komárov - Benátky 3:1, 3:1

Volejbalistkám Komárova se v nové sezoně zatím vede skvěle a podobně tomu bylo i v dvojutkání s Benátkami nad Jizerou. V dopoledním utkání se Komárov ujal vedení 2:0 na sety (25:21 a 25:16). Poté sice přišlo ze strany domácích mírné zaváhání a výhra hostujících volejbalistek v poměru 25:22, ve čtvrté sadě ale opět vládl na hřišti Komárov, který si po výsledku 25:16 připsal pátou letošní výhru. V podobném duchu se hrálo i odpolední střetnutí. Komárovské hráčky se opět dostaly do vedení 2:0 po setech 25:18 a 25:20. Třetí sadu opět vyhrály Benátky 25:22, ale ve čtvrté, stejně jako v prvním střetnutí dominoval Komárov (25:9). Komárovské volejbalistky tak v letošní sezoně neztratily ani bod a nyní jsou druhé jen o skóre za Rakovníkem A. "Naše hráčky dovolily soupeřkám uhrát dva sety, jinak byly lepším družstvem a zaslouženě si připsaly plný počet bodů," uvedl trenér Komárova Ernest.

Komárov: Švamberková, Richterová, Laštovičková Zd., Nepivodová, Laštovičková L., Geroldová, Kasová, Klímová, Novová.

Příští kolo - 1. listopadu: Příbram - Komárov A, Zdice A - Kladno.