Hořovice - Všechlapy 3:0

Volejbal, KP I. třídy mužů

Od úvodu zápasu si domácí volejbalisté udržovali mírné vedení. Od stavu 9:6 byly Hořovice výrazně lepší a tak se nemohl nikdo divit, že po chvíli vedli domácí volejbalisté 17:11. Za tohoto stavu si hosté vzali oddechový čas, po němž dokázali stáhnout náskok Hořovic až na dva body. Domácí hráči ale nápor hostujícího mužstva ustáli a od stavu 19:17 jasně dominovali. Nakonec Hořovice vyhrály první set 25:19.

V úvodu druhé sady nejprve vedly Hořovice 3:1, hosté ale sérií úspěšných bloků otočili stav na 3:5. Poté si Všechlapy udržovaly těsné vedení až do stavu 7:7. Následná výměna byla doslova úžasná. Domácí při ní čtyřikrát zablokovali útok hostů a nakonec Pýcha poslal míč do zámezí. Od tohoto momentu se dostali volejbalisté Hořovic do vedení, které poté umocnili kvalitními bloky Endršt se Sedlákem. Když to vše navíc podpořil dobrým útokem ze stran Roman Jakub, vedly Hořovice 17:12. Hostům dělal problémy především příjem a domácí díky tomu, že minimálně chybovali nakonec dokráčeli ve druhé sadě k vítězství 25:17.

Třetí set byl v úvodu vyrovnaný. Domácí se ale postupně dostali do čtyřbodového vedení - 15:11. Všechlapy poté sice snížily náskok domácích na 18:16, ale eso v podání Holmana a úspěšná smeč Romana Jakuba vrátily domácím náskok čtyř bodů - 20:16. Za tohoto stavu již bylo poměrně jasné, že Hořovice směřují za vítězství. Domácí hráči sérií čtyř bodů postupně dopluli až k mečbolu. První sice Všechlapy odvrátily, zápas ale zakončil podáním do autu Dohnal. Hořovice si tak připsaly třetí výhru v letošní soutěži.

Hořovice: Štochl, Sedlák, Endršt, Hrudka, Holman, Šlosar, Solař, Roman, Svoboda, Waldhans.

Všechlapy: Dohnal, Minks, Dokoupil, Kubíček, Lošťák, Lachmann, Švára, Pýcha.