„Udělali kolosální chybu, neboť mi čas nezměřili. Jsem na ně celkem naštvaný,“ uvedl trochu v nadsázce jinak spokojený vítěz.

Nejlepší maximum závodu bylo stanoveno až dodatečně. 34letý rodák z Prahy závodící za TJ Sokol Královské Vinohrady protnul pomyslnou cílovou pásku v čase 29:02 min. „Běželo se mi velmi dobře a i když to místy klouzalo, tak celkově ne mnoho,“ zhodnotil závod svýma očima.

Před startem panovaly největší obavy právě z kluzkého terénu, nejčastěji od závodníků byla slyšet věta: „Hlavně abychom tam všichni nepopadali.“ I přes teplotu okolo nuly a velkého množství sněhu to zase tak zlé nebylo. Kladenský veterán a zároveň druhý v celkovém pořadí Josefa Poduška dokonce překvapil, když ohodnotil terén za lepší než v loňském roce: „Loni byl sníh čerstvější, hodně se to bořilo, bylo to vskutku horší.“

Třetí skončil Jiří Hakl z Lokomotivy Beroun, který byl zároveň tradičně hlavním organizátorem. Jeho i všechny ostatní jistě překvapila hojná účast závodníků, oproti předchozím dvěma letům se čtyřiceti odvážlivci se jich nyní sešlo 55. Ještě senzačnější je počet v mládežnických kategoriích. Oproti předchozí hrstce dětí jich tentokráte přijelo hned 44! Důvodem jistě bylo přijatelnější počasí, avšak zřejmě nejvážnějším je zařazení tohoto podniku po dvouleté pauze zpět do poháru běžců Kladenska a Rakovnicka. „Snad se tu sejdeme i příští rok,“ zavelel Hakl.

V elitní kategorii mužů obsadil již zmíněný Jiří Hakl druhé místo, když doběhl v čase 31:22 min. a na lídra ztratil 140 vteřin. O osm vteřin později doběhl další závodník Lokomotivy Beroun Jan Boček. Mezi muži do 39 let nastoupili na 8,5 kilometru dlouhou trať i další závodníci z Berounska a Hořovicka. Miroslav Zbuzek ze Záluží doběhl na osmém místě v čase 37:40 min. Chyňavský kros si zaběhl i Miloš Franta z Praskoles, který doběhl čtrnáctý v čase 43:41 min.

Mezi muži nad 60 let byl vidět Milan Mikoláš z Berouna, který doběhl v čase 41:45 na třetím místě.

Mezi ženami do 34 let si suverénně počínala Andrea Macourková z Lokomotivy Beroun, která vyhrála v čase 39:22 min. a druhou v kategorii Soňu Rybáčkovou porazila o více než dva a půl minuty.

Závodníci z Berounska byli vidět i v mládežnických kategoriích. Mezi hochy do šesti let vyhrál Prokop Cihlář z Lokomotivy Beroun. Mezi hochy do sedmi let si prvenství připsal Vojtěch Cihlář, rovněž z Lokomotivy Beroun. Další vítězství barvám berounské Lokomotivy zajistila Eliška Kordová, která byla nejrychlejší mezi dívkami do devíti let. Mezi hochy ve stejné věkové kategorii nastoupili na start dva běžci z Chyňavy. Tomáš Beran doběhl čtvrtý a Jakub Čeřovský šestý. Na stupně vítězů se podívala Anna Cihlářová, která mezi dívkami do 11 let doběhla na třetím místě.

Další prvenství pro Lokomotivu Beroun pak vybojovala mezi dívkami do 13 let Simona Lhotáková. Největší úspěch berounský klub zaznamenal v kategorii hochů do 18 let, kde tři běžci z Lokomotivy obsadili stupně vítězů. Pro první místo si doběhl Filip Vondra, o vteřinu za ním doběhl Bohdan Ninadovyč a třetí místo vybojoval Matěj Časčelov.