Má jednu změnu, letos nebudou mít závodníci na výběr ze dvou délek tratě. Pojede se jen trasa o délce padesát kilometrů. Na děti čekají závody o délkách 1 a 2 kilometry.

Startuje se tradičně v Berouně na Husově náměstí a přihlášeno je zatím přes 200 závodníků.

Pokud se budete chtít přihlásit na místě, startovné činí 500 korun, pro dětské závody pak 70 korun. Prezentace pro předem přihlášené bude v sobotu od 17 do 19 hodin v závodní kanceláři, v den závodu pak tamtéž od 8 do 11 hodin.

Start dětských závodů je už v 10 hodin, začátek hlavního závodu na padesát kilometrů v 11.30 hodin.

Trasa BikeMaratonu vede ze sedmdesáti procent po zpevněných lesních a polních cestách, dvacet procent je v terénu a zbylých deset po asfaltu. Celkové převýšení je tisíc metrů.

Trasa povede z Berouna směrem na Zdejcinu, poté se závodníci obloukem dostanou do Stradonic a Nižbora, odkud je čeká stoupání k Chyňavě. Zde bude na dvacátém kilometru připraveno občerstvení.

Dále pak trasa vede přes Libečov k Nenačovicím a do Malých Přílep. Poté cyklisté zamíří na Vráž a následně se dostanou na Záhrabskou, odkud je čeká dlouhý sjezd do Berouna. Těsně před cílem na ně čeká tradiční brod přes Berounku.

Otázkou je, zda se průjezd brodu přes Berounku uskuteční. Na jezu v Berouně totiž probíhají stavební práce a vysoká voda v minulých dnech přejezd řeky neumožňovala. Pořadatelé ovšem jsou v kontaktu se staviteli jezu, kteří se ho pokusí do neděle upravit tak, aby byl průtok minimální.