Na západ Čechy vyrazili z Berouna Adam Baštýř, Vít Cihlář, Nikol Boubínová, Štěpán Hruška, Filip Hřebíček, Aurelius Theodor Klíma, Zuzana Křížová, Lucie Marsová, Matěj Palata, Adriana Říhová, Marek Šmíd, Julie Venclová a Barbora Zítková.

Dlouholetá plavkyně Lokomotivy Zuzana Křížová si vyplavala dvakrát bronzovou medaili, přestože byla hodnocena se starším ročníkem. Zuzka ukázala svojí soutěživost a bronz si domů odvezla na disciplíny 200 metrů polohový závod a na její nejoblíbenější stovku motýlem.

Plavci Lokomotivy Beroun. Zleva M. Šmíd, J. Venclová, N. Boubínová a S. Koníčková
Výprava berounských plavců byla úspěšná, Koníčková získala stříbro

Na dlouhých tratí 800 a 1500 metrů volný způsob, které byly i zároveň hlavními disciplínami Plzeňského vytrvalce, se objevila hned dvě už známá jména berounských plavců. Na osmistovce se na stupně vítězů probojovala žačka Nikol Boubínová, která si vyplavala krásnou stříbrnou příčku. V žákovské kategorii patnáctistovce si pro medaili dohmátl Štěpán Hruška, který si domů odvezl bronz.

Ostatní plavci sice na medailová umístění nedosáhli, ale udělali si krásné osobní rekordy. "Všem děkujeme za vzornou reprezentaci TJ Lokomotiva Beroun a města Beroun. Také jim gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalších závodů, které je v následujících dnech čekají," přeje vedení Lokomotivy.

Nikola Boubínová (vlevo) obsadila v Plzni parádní druhou příčku.Nikola Boubínová (vlevo) obsadila v Plzni parádní druhou příčku.Zdroj: LoBe