Velké slovo mezi nimi měl i nejúspěšnější sportovec Berounska loňského roku František Bulava. „Start na vrcholném závodu letošní sezony se mi parádně povedl,“ pochvaloval si účast na světovém poháru Xterra Poland v Krakově, kde Bulava závodil na distancích 1,5-36-10 km.

„Plavalo se v zatopeném lomu s krásně čistou vodou o teplotě třiadvacet stupňů a tudíž bez neoprenu. Trať horského kola byla plná členitých singltreků a velmi technická, ale v některých pasážích i zábavná. Na kole jsem ale makal jak zvíře,“ přiznal František Bulava.

Toho během závodu postihla mešní nepříjemnost. „Do běhu jsem vyrazil rozvážně, a i když jsem si na druhém kilometru lehce podvrtl pravý kotník, tak jsem postupně zrychloval,“ uvedl závodník berounské Lokomotivy.

Výsledkem jeho úsilí bylo skvělé první místo v kategorii mužů 50-54 let a slot na Havaj! Celkem Bulava skončil 49. z 207 závodníků. „Tratě byly velmi náročné a tak si tento výsledek velmi vážím. Navíc to byl pro mě vrchol sezony, můžu být spokojen,“ usmíval se v cíli polského světového poháru František Bulava.

Jeho letošní výsledky jsou opět obdivuhodné. „I když je tato sezona pro mě víceméně odpočinková, tak výsledky jsou doslova vynikající. Z jedenácti závodů jsem byl devětkrát první a dvakrát druhý (silniční duatlon Krušnoman a MČR v olympijském triatlonu v Příbrami). V terénu jsem zatím letos neporažen. Letos jsem jel méně závodů než loni, ale velmi pečlivě se na ně připravuji,“ přiznal triatlonista.

Úspěšný závodník v nejbližší době pojede triatlon v Hrádku nad Nisou (3.9.) a závod Máchačský pohodář (10.9.). Tím sezonu ukončí. „Hlavní je ale, že mě to stále baví,“ dodal s úsměvem František Bulava.