Program akce Grand Prix Beroun začíná již v pátek 21. června příjezdy prvních profesionálních jezdců a jejich oficiálním tréninkem před sobotním mistrovským závodem. Na startovní listině se objeví také celá česká skateboardová reprezentace ve složení Tomáš Vintr (domácí borec z Berouna), Maxim Habanec a Martin Pek, doplněna slovenskou superstar a členem slovenské skateboardové reprezentace Rišem Turym. Ten loni obsadil 2. místo hned za profi jezdcem z Japonska Ryem Sejirim.

"GrandPrix Beroun je jedinou akcí svého druhu, kterou přenáší přímo Česká televize. Tento rok bychom rádi opět uspořádali závod, který naplní představy i těch nejnáročnějších jezdců a diváků," říká Tomáš Vintr, zakladatel závodu, který je zároveň členem a jezdcem české skateboardové reprezentace.

První ročník GrandPrix Beroun se konal v roce 2010 při příležitosti slavnostního otevření nejmodernějšího betonového skateparku v České republice a závod se rychle stal pojmem v celosvětovém měřítku. Od té doby se celá akce mnohonásobně zvětšila a prošla řadou změn. V roce 2015 se závod stal jedinou oficiální zastávkou série Světového poháru ve skateboardingu (WCS) a od roku 2018 je oficiálním závodem globální série TheBoardr. Skateboarding se představí jako nový sport na LOH v Tokiu 2020.

V letošním roce přivítáme předem vybrané a pozvané závodníky z téměř 20-ti zemí doslova z celého světa. Nebudou chybět hvězdy a držitelé zlatých medailí z prestižních X-Games, nebo závodů Světového poháru z USA, Kanady, Japonska, Jihoafrické republiky, Malajsie, Brazílie a doslova celé Evropy. Sobotní závod kategorie PRO nabídne 15 nejlepších, pozvaných závodníků, které doplní pět divokých karet z ČR a pět jezdců, kteří se probojují amatérskou kvalifikací. Akci bude přenášet kanál ČT Sport. Vstup na skateboardové mistrovství je do 12 hodin zdarma.

Doprovodný program v podobě hudebního festivalu se koná přímo v přilehlém areálu u skateboardového parku u vlakového nádraží a na hudebním pódiu vystoupí hvězdy českého hudebního nebe jako například KAPITÁN DEMO, DJs Akvamen a Luckyboy, nebo slovenská hudební star EGO, který je zároveň hlavním vystoupením festivalu. Hudební festival je nedílnou součástí celé akce a začíná ihned po skončení skateboardového mistrovství, v 19:00 hodin.

Program:

Pátek 21. 6. 2019 - oficiální trénink a otevření areálu pro veřejnost

* 13:00 – 21:00 Oficiální trénink závodníků všech kategorií

* 21:00 - Uzavření areálu

Sobota 22. 6. 2019 - GRANDPRIX BEROUN 2019 - hlavní závod

* 09:00 – 11:00 Závod kategorie AM

* 12:30 – 15:00 Kvalifikace kategorie PRO - hlavní závod

* 15:00 - 17:00 Semifinále kategorie PRO

* 17:00 - 18:00 Finále kategorie PRO

* 18:00 - 18:10 G-Shock Time Attack Best Trick

* 18:10 - 18:25 Excelent AM RACE

* 18:25 - 18:40 Best Trick contest

* 18:40 - 19:00 Slavnostní vyhlášení

* 19:00 - 00:00 Hudební festival + GPB 2019 Afterparty

KAPITÁN DEMO:

KAPITÁN DEMO je alter-ego českého hudebníka Jiřího Buriana, který mimo to má také kapelu Southpaw. Momentálně je Kapitán Demo jedním z nejvíce žádaných hudebníků, kteří berou hudbu s nadhledem a svými texty si doslova střílí jak z ostatních umělců, veřejnosti, tak i veřejných kauz a problémů. Jedná se o nejúspěšnějšího "záporňáka" české hudební scény.

YouTube - "Zlatíčka", 2 miliony zhlédnutí: https://youtu.be/E4SAN6SlMp4

YouTube - "Trendsetter", 1 milion zhlédnutí: https://youtu.be/A7AVmcrdyy8

EGO:

Ego, je slovenský rapper, který je mimo jiné členem skupiny Kontrafakt spolu s Rytmusem a DJ Anysem. Sólovou kariéru zahájil vydáním singlu "Žijeme len raz ", který se roku 2012 stal hitem č. 1 ve slovenských rádiích. Ve druhé polovině 90. let tvořil Ego s DJ Anysem (kdysi DJ Aneška) méně známou skupinu Prízrak. Ego odešel na rok do Kanady, odkud ho po devíti měsících za graffiti vyhostili. V současné době je EGO jedním z nejznámějších hudebníků na česko-slovenské scéně.

YouTube - "Žijeme len raz", 68 milionů zhlédnutí: https://youtu.be/lYEi_WdCTDI

DJs LUCKYBOY, AKVAMEN, LU2:

Dlouhodobě spolupracujeme se 3 z nejlepších DJů v České republice, kteří zaplňují kluby v průběhu celého roku. 22. 6. 2019 budou všichni 3 přítomni i na GrandPrix Beroun 2019. DJ LU2 a LUCKYBOY se budou střídat v průběhu celého skateboardového mistrovství, DJ AKVAMEN pro vás bude celou akci svou show uzavírat a věřte nám, bude se na co těšit!

Aleš Tůma