Na úvod čtyřkolového turnaje na hřišti Baobab ve Vipingo Ridge zavládly nad umístěním Češek spíše rozpaky. Turnajovým žebříčkem bylo třeba rolovat nezvykle dolů, až k 75. pozici, kde figurovala Sára Kousková se skóre +5, na děleném 88. místě se srovnaly Kristýna Napoleaová a Jana Melichová se skóre o ránu horším.

Po 2. kole se nakonec s turnajem po výsledku (79, 76, +9) musela Kristýna Napoleaová rozloučit a s ní i Jana Melichová (79, 78. +11). Obě skončily pod hranicí cutu v 9. desítce.

Sára Kousková tak pokračovala v turnaji jako jediná Češka, když cutem proklouzla s výsledkem (+5) na dělené 55. pozici.

Výsledek 3. dne (-7) byl „výsledkem dne“ a vynesl Kouskovou zaslouženě o 47 příček výš do TOP10 a před posledním dnem se vyjímala na skvělé dělené 8. pozici.

Berounská výprava při Malé ceně Chodska v Domažlicích.
Berounští plavci přivezli z Chodska několik medailí

Finálový 4. den zopakovala Kousková eagle, tentokrát na jedenáctce, v ten moment byla na pátém místě, bohužel ho vynulovala double bogey na 15. jamce. K parům přidala dvě birdie a bogey a neděli tak zakončila s jednou ranou nad normu hřiště. V konečném součtu to pak pro Sáru Kouskovou znamenalo umístění v TOP20 na dělené 16. příčce a 5.100 euro na prize money.

Na své premiérové vystoupení letošní sezony LET se i na konci turnaje dívala Kousková pozitivně: „S celým týdnem jako celkem jsem spokojená. Ač mě teď samozřejmě mrzí konec posledního kola, tak se stále jedná o můj celkově třetí nejlepší výsledek na LET. Ale když vidím, jak málo stačilo na třetí místo…," nezakryla úplně smutek, ale přece jen nakonec byla ráda, hlavně za posun své hry.

"Je skvělé vidět, že moje hra je po přípravě tam, kde ji chceme s týmem mít. Dnes mi do jamky bohužel nespadlo šest kratších puttů, které by výsledek udělaly také veselejší, ale nedá se nic dělat. Důležité je, že jsem si ověřila, že po výborné sobotě jsem schopná zopakovat výkon i v neděli," dodala s tím, že na hřišti jako je Vipingo si hráč nemůže dovolit sebemenší chybu.

Magical Kenya Ladies Open nakonec ovládla Shannon Tan ze Singapuru s výsledkem -12.