Skvělý plavec Lokomotivy David Ludvík se konkurence nezalekl a mezi českou špičkou zabojoval v jeho oblíbených disciplínách. Na 200 metrů znak si dohmátl pro stříbrnou medaili a na poloviční trase si vyplaval v napínavém závodě bronz. Skvělý závod předvedl David také na 400 metrů polohový závod, kde skončil na čtvrtém místě.

Lukáš Uxa se do nejlepší Top desítky dostal na 200 metrů prsa, když si doplaval pro krásné osmé místo. Dalšími zkušenými plavci, kteří se vešli do desátého místa, přestože závodili jako nejmladší v kategorii Open, byli Štěpán Palata, Jan Valečka a Dominik Plhal.

Štěpán si odvezl výborné šesté místo na 200 metrů prsa, osmé místo na 100 metrů motýl, deváté místo na 100 metrů prsa a desáté místo na 100 metrů volný způsob. Jan se velmi dobře představil v závodě na 100 metrů motýl, kde si dohmátl pro deváté místo. V neposlední řadě byl vidět i Dominik Plhal, který překvapil a ve všech odplavaných závodech si zaplaval své osobní rekordy. Všem plavcům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalších závodů. A hlavně pevné zdraví. (ap)

David Ludvík (LoBe)Zdroj: LoBe

David Ludvík

Ilustrační foto
Rozšíření realizačního týmu bylo impulsem, přiznal Martin Pech