Na umělém kanálu byly v jednotlivých věkových kategoriích na programu individuální závody na 5, 7,5 a 10 kilometrů. Na pětikilometrové trati se představili plavci a plavkyně ve věku 14-15 let, na prostřední trati věková kategorie 16-17 let a na nejstarší plavce ve věku 18-19 let čekal závod na 10 kilometrů.

Nejlepším z českých reprezentantů byl svěřenec trenérky Simony Pokorné - David Ludvík z Lokomotivy Beroun na trati 7,5 km, který obsadil senzační 11. místo. Tento závod měl vyrovnaný průběh, když se v čele držela velmi početná a silná skupina s českým plavcem Davidem Ludvíkem. V předposledním kole se ale vpředu oddělila desítka plavců, kteří bojovali v závěrečném kole o medaile. Zlatou získal Rus Aleksandr Stěpanov, stříbro David Betlehem z Maďarska a bronz Španěl Pol Yagues. David Ludvík si za svůj výborný výkon nakonec zasloužil velmi pěkné 11. místo. Další odchovanec Lokomotivy Beroun Tadeáš Neliba doplaval na 36. místě.