V kategorii E1+2000 vyjel na trať hořovický mladík David Nešpor, který startoval s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX. A nevedl si vůbec špatně. V sobotu v konkurenci 131 jezdců stačil součet jeho dvou jízd v absolutním pořadí na velmi pěkné páté místo.

David Nešpor se v obou sobotních závodech prezentoval hodně divokou jízdou a v obou případech projel cílovou fotobuňkou ve shodném čase 1:51,28 min. Výsledný čas 3:42,56 min. stačil v kategorii na páté místo.

V neděli se představila rekordní konkurence 161 jezdců. Ze tří jízd, které závodníci absolvovali, se nejhorší škrtala. V první nedělní jízdě projel David Nešpor cílem v čase 1:51,44 min. a usadil se na čtvrtém místě celkového pořadí. Ve druhé jízdě Nešpor zrychlil o téměř osm desetin vteřiny, ale čas 1:50,57 opět stačil „jen“ na celkové čtvrté místo. Ve třetí jízdě již téměř všichni jezdci zajížděli o poznání horší časy.

Nakonec tedy David Nešpor v nedělním závodě obsadil s časem 3:42,01 čtvrté místo v absolutním pořadí. Stejné umístění patřilo Nešporovi i v kategorii E1+2000. Dodejme, že oba závody v této kategorii vyhrál Eda Patera na voze Subaru Impreza WRC 98.

Druhý podnik seriálu automobilových závodů do vrchu se jede 16. a 17. dubna v Praze na Zbraslavi.