V pořadí 34. ročník Žebrácké pětadvacítky vyhráli v hlavní kategorii Jan Kreisinger z Adidas Boost teamu ČR a Radka Churáňová z TJ Lokomotiva Trutnov. Závodů se zúčastnilo 253 běžců z České republiky a Německa.

Součástí akce, zařazené do projektu České unie sportu ČU Sportuj s námi, jejímž hlavním partnerem je společnost Synot, byl také běh na 10 kilometrů, vněmž byli nejrychlejší Martin Ludrovský (Trubín) a Zlata Lukášková (Plzeň). „Trochu jsme se obávali velkého vedra, ale byli jsme na ně i připraveni zajistili jsme dostatek vody, sprch i iontových nápojů, ale nakonec bylo počasí vcelku příjemné. Dokonce nám i zapršelo a pamětníci tvrdí, že to bylo teprve potřetí v celé historii. Po organizační stránce všechny závody proběhly bez problémů, neregistrovali jsme žádné kolapsy, lékaři zasahovat nemuseli," zhodnotila letošní ročník Šárka Krejčová. Rekordní časy tentokrát nepadly, neboť pořadatelé ze Spartaku Žebrák museli z důvodu výstavby kanalizace v obci poněkud pozměnit trasu. Proto stále platí rekordy z roku 1994 (Cingálek 1:17:36 hod. a Peterková 1:27:14 hod.).

O vítězství v hlavní kategorii mužů bojovala dvojice Jan Kreisinger a Jan Kohut. O vítězi nakonec rozhodlo necelých čtrnáct sekund ve prospěch jedenatřicetiletého českého reprezentanta v maratonu. O osm minut zpět si to o bronz rozdali Pavel Kubričan s Jiřím Čivrným.

Kategorie žen měla jasnou vítězku, Radka Churáňová byla v cíli o dvě minuty dříve než celkově druhá Lenka Šibravová. Na celkový bronz dosáhla vítězka kategorie 40-49 let Michaela Dimitriadu a velice pěkné páté místo patřilo vítězce kategorie 50-59 let Jiřině Honzákové.

Desetikilometrová trasa měla suverénní vítěze Martina Ludrovského a Zlatuše Lukáškovou, která závodila v kategorii 40-49 let, přesto všechny mladší soupeřky porazila na hlavu. Bronz mezi muži získal vítěz kategorie 40-49 let Jan Němec.

Velmi dobře si vedli i závodníci z našeho regionu. Kromě zmíněného Ludrovského úspěšného na desítce si na dlouhé trati vedl skvěle Antonín Klika , který vyhrál kategorii 50 59 let. Na krátké trati doběhl za Ludrovským druhý černínský Kašpar, v ženách vystoupila na stupně vítězů jako bronzová Frantová z Lokomotivy Beroun.