„Cílem této akce je jednak upozornění na to, že existuje náš sport, hokejbal, ale také sport obecně, místo toho, aby se děti v pozdějším věku věnovaly i jiným aktivitám (myšleno drogám). Název akce vychází z dlouhodobého konceptu hokejbalového svazu, proto se tato akce jmenuje Hokejbal proti drogám. Nicméně, my tímto upozorňujeme, že hokejbal jako takový je v ČR, a že tyto děti ho mají možnost využít,“ uvedl Roman Novák, šéftrenér mládeže hokejbalového klubu Kelti 2008.

Na každý z konaných zápasů vždy dorazí některý z čelních představitelů města. V úterý 9. dubna to byl místostarosta Berouna Dušan Tomčo.

„Zde je jeden z největších progresů v rámci práce s mládeží. My využíváme spojení hokejbalu s tím, že jako jiná města chceme dát najevo, že by děti měly sportovat. Pokud to bude organizovaný sport, bude to jedině dobře. Nechceme děti vystavovat rizikům, třeba právě drog. Máme velké ohlasy jak od dětí, tak od rodičů, a také z řad široké veřejnosti i od místního klubu. Tuto akci bereme jako preventivní věc, kdy chceme podpořit sport jako celek a využít ho i při této akci Hokejbal proti drogám,“ řekl Tomčo.