Nohejbalisté Kleštěnice živili v Měňanech až do posledního zápasu naději na bodový zisk. Po nerozhodných dvojicích a trojicích dopadla obdobně i nepárová část. Do odvet vstoupili lépe hosté, když jejich elitní trojka Sábel st., Sábel ml., Zbuzek přetlačila ve třech setech Pišvejce, Šlegra a Doušu, v druhé trojici ale Měňany skóre opět srovnali. Rozuzlení přinesly otočené dvojice. Domácí Pišvejc s Doušou nejprve přehráli Zbuzka a Sábela ml. a přisoudili tím svým barvám mečbol. Ten soustředěným výkonem potvrdil Roztočil se Svobodou dvousetovou výhrou nad Sábelem st. a Petrem Fajrajzlem. „Zápas to byl velice vyrovnaný, oba týmy by si asi zasloužily remízu, nicméně poslední zápas jednoznačně dopadl ve prospěch domácích," popsal dění na hřišti spokojený domácí univerzál Miroslav Douša.

Mezouň hrála poprvé doma, soupeřem jim byl celek z Berouna. Hostům se ovšem na utkání nebude vzpomínat dobře, berounským hráčům se příliš nedařilo a jejich první bod uhrál až singlista Vydra ve třech setech proti domácímu Tomáši Braunovi. A protože ani v otočených disciplínách se obraz hry příliš nezměnil, skončilo utkání jednoznačným vítězstvím mezouňských 9:1. Ani toto utkání si nenechal ujít berounský patriot Pavel Veselý. „ Mezouň vyhrála zaslouženě, ale výsledek úplně neodpovídá dění na hřišti. I když naši kluci nebyli kompletní, přesto se snažili držet s nabitými domácími krok. Výborně sehrál singla Jirka Vydra, Tomáš Braun podle mě v soutěži už moc dalších zápasů neprohraje."

Úvod utkání mezi Zdejcinou a Hořovicemi vyšel domácím výborně. Urban s Tomsou ml. totiž přehráli ve dvou setech Dendyse s Horníkem a střídajícím Humlem, a když vzápětí získal v souboji druhých dvojic Mužík se Sotákem proti Šebkovi s Ungrem jasně první set, nevypadalo to s hosty dobře. Zvrat do zápasu ale přinesl střídající Bartoš a Hořovice nakonec ve třech setech přeci jenom dokázaly srovnat. „Soupeř se dobře pohyboval, jsou to samí mladí kluci. Potřebovali jsme zpřesnit hru, začít méně chybovat. Lojza Bartoš to zvládl výborně, " všiml si hořovický Martin Šebek. Dalším důležitým momentem z pohledu hostů byla výhra následující trojice hrané ovšem opět na tři sety. Pak už se projevila větší zkušenost hořovických, kteří utkání dalšími čtyřmi body v řadě rozhodli.


Squadra se utkala s Hudlicemi. Na vítězství první dvojky domácích Zavadila a Svobody proti hostujícímu Langovi s Bergmanem okamžitě odpověděli hudličtí Hrabák s Havlíčkem, na které si nepřišli Novák s Foltýnem. Obě trojice proběhly v režii Squadry a protože nabuzení domácí vyhráli také vloženou dvojici, stály Hudlice bod od prohry. Tu oddálil singlista Havlíček třísetovým vítězstvím nad Müllerem, otočená trojice už ale byla nad síly hostů. Squadra vyhrála po dohrávce 8:2 a drží se v popředí tabulky. Domácí opora Vašek Zavadil soupeře ocenil hlavně za bojovnost. „Kluci jsou šikovní, ale zatím si vybírají nováčkovskou daň. Časem zlepší organizaci hry, a to se pak projeví i na útoku. Důležitá je chuť se zlepšovat."


Králův Dvůr doma proti Žebráku nezachytil začátek a až příliš snadno prohrál úvodní dvojice. Trojice už byly vyrovnanější, ale i zde byli úspěšnější hosté, kteří domácím odskočili o čtyři body. K obratu zavelel ve vložené dvojici zkušený Vladyka, když společně se Šlapákem přehráli duo Červenka, Todorov. Singl bývá nevyzpytatelný, ale protože ho přes urputný odpor domácího Vlasáka získal ve třetím setu hostující Müller, prohrávali domácí před odvetami 1:5. Aby Králův Dvůr dovedl utkání alespoň k remíze, musel vyhrát všechny zbylé zápasy, jeho snahu ale ukončili Müller, Kupka a Todorov vítězstvím ve druhé trojici nad Pavlištou, T.Vlasákem a Šlapákem. Žebrák nakonec vyhrál 7:3 a potvrzuje tak loňské výborné výsledky. „Po nepovedených dvojicích jsme nešťastně posledním míčem ve třetím setu prohráli trojici, tam byla šance soupeře zastavit. Žebrák je sehraný, každý si plní svou roli v týmu, klobouk dolů, jak se za tři roky dokázali sehrát," okomentoval utkání domácí Michal Vlasák.
Další kolo soutěže nabídne zajímavý duel Hořovic se Žebrákem, Squadra hostí Králův Dvůr, Hudlice hrají proti Mezouni, na kamenný vršek přijede loupit Zdejcina a Beroun bude o první body bojovat doma s Měňany. Úplný rozpis soutěže a další informace najdete na webu ONS Beroun.

Okresní přebor v nohejbalu – výsledky utkání 2. kola
Králův Dvůr – Žebrák 3:7
Zdejcina – Hořovice 2:8
Měňany – Kleštěnice 6:4
Mezouň – Harmotoklub Beroun 9:1
Squadra Beroun – Hudlice 8:2

Tabulka po 2.kole:

1. TJ Spartak Hořovice 2 2 0 0 16:4 4
2. Squadra Beroun 2 2 0 0 15:5 4
3. KSK Mezouň 2 2 0 0 15:5 4
4. NK Žebrák 2 2 0 0 15:5 4
5. NK Králův Dvůr 2 1 0 1 10:10 2
6. NK Měňany 2 1 0 1 8:12 2
7. Harmotoklub Beroun 2 0 0 2 4:16 0
8. SK Hudlice 2 0 0 2 5:15 0
9. SK Balvan Kleštěnice 2 0 0 2 8:12 0
10. Zdejcina 2 0 0 2 4:16 0

Na snímku nohejbalisté Králova Dvora.
Nohejbalové okénko připravil Tomáš Lukavský.