Mezouňští končí v Hořovicích a musejí tam hrát na výhru, remíza jim k prvnímu místu nestačí. V případě shodných bodů mají totiž oba týmy stejné výsledky vzájemných zápasů, a tak by rozhodovalo skóre, které však vyznívá ve prospěch Squadry. Té by teoreticky, při prohře Mezouně, mohla stačit i remíza na půdě Kleštěnice. V ostatních utkáních se prosadili favorité.

Hořovice zaskočily Squadru hned v úvodu a po vyhraných dvojicích a zremizovaných trojicích vedly na půdě lídra soutěže 3:1. Berounští srovnali povedenou střední pasáží, jak vloženka tak i singl došly až do třetího setu vždy s koncovkou pro domácí. Zlomovým momentem se ukázaly otočené trojice. Jílek, Zavadil a Svoboda nejdříve nestačili na hořovického Vondráčka, Lukavského a Josefa Chaloupeckého a když svůj zápas nezvládla ani Šmatlákova trojka proti triu Jana Chaloupeckého, měly Hořovice jistý minimálně bod. Squadra bojovala, domácí Zavadil s Janem Svobodou výhrou nad Šebkem a Vondráčkem ještě snížili na 4:5, Jílek a Foltýn už ale recept na hostující bratry Chaloupecké nenašli. Squdara podlehla Hořovicím 4:6, domácí ztratili v boji o titul, hosté zatím stále drží třetí místo před dotírajícím Berounem.

Sál Plzeňky před zahájením zasedání zastupitelstva Beroun
Do Plzeňky město letos hodně investovalo

Hudlice připravila v utkání s hosty z Kleštěnice o lepší výsledek špatná koncovka třetích setů. Hned čtyřikrát se šlo do prodloužení a čtyřikrát také nakonec bodovali přece jen mnohem zkušenější hosté. Čestný bod domácích zaznamenali v poslední dvojici Hrabák se Stolárikem, kteří udolali Giňu se Sábelem. Hudlice prohrály s Kleštěnicí 1:9 a dál tak čekají na první body v soutěži. Poslední letošní pokus budou mít v sobotu proti Berounu.

Do Měňan přijela lovit body Zdejcina. Domácí po vyrovnaných dvojicích získali obě trojice, pravda tu první až ve třetím setu. Měňany disponují vyrovnanou silnou střední pasáží a i tentokrát se mohly spolehnout jak na Placáka s Topičem, tak i na singlistu Doušu, kteří proti Kahounovi s Králem a znovu Kahounovi zvýšili vedení svého týmu na 5:1. První otočená trojka pak definitivně rozhodla. Měňanští Roztočil, Douša a Topič přehráli Mužíka, Tomsu a Kahouna a získali tím vítězný bod. Měňany po dohrávce porazily Zdejcinu 8:2.

V berounském derby po ospalém úvodu vystrčili hosté z Králova Dvora poprvé růžky v druhé dvojici, když Šlapák s Pavlištou ve třetím setu přehráli Hanušu s Kubešem. Také první trojka byla vyrovnaná, domácí Holubář, Dvořák a Patrik Vydra ji ale nakonec proti bratrům Vlasákovým s Jarošem posledním možným míčem třetího setu získali. Berounští zvládli i druhou trojici, po zodpovědně odehraných třech setech také vloženou dvojici, a když pak domácí Patrik Vydra vyhrál nad Kůsem singl, stáli jasně na výhru. Vítězný šestý bod zařídili Berounu Holubář, Hříbal a Patrik Vydra vítězstvím nad Vladykou, Šlapákem a Pavlištou. Beroun nakonec vyhrál nad Královým Dvorem 9:1 a stále živí naději na třetí příčku tabulky.

Mezi podvedenými mohou být i Berouňáci

V posledním kole soutěže hrají Hořovice doma s Mezouní, Kleštěnice hostí Squadru, Beroun se utká s Hudlicemi, Žebrák přivítá doma Měňany a v Králově Dvoře se představí Zdejcina.