Město Beroun a místní plavecký klub reprezentovalo pod vedením Anety Pokorné šest skvělých plavců - Agáta Hronová,  Nikol Boubínová, Sofie Koníčková, Adam Baštýř, Štěpán Hruška a Adam Baštýř.

Nejlepší byl tentokrát Adam Baštýř, který z bratislavského bazénu lovil jednu medaili za druhou. Z pátečních rozplaveb se kvalifikoval do finále na 200 metrů volný způsob, 100 metrů znak a 100 metrů motýl. Na trati 200 metrů VZ si v úžasném závodě a osobním rekordu doplaval pro stříbrnou medaili, ale ještě větším úspěchem bylo, že se ve statistice ČR posunul v jeho ročníku na první místo.

Další medaili, tentokrát bronzovou, si vyplaval v dalším pátečním finále na 100 metrů znak. V sobotním odpoledni uzavřel finále zlatou medailí na 400 metrů volný způsob. "Tam se neuvěřitelné stalo skutečností. když dal do závodu zbytek svých sil a překonal svůj osobní rekord a všechny z konkurence převálcoval," byla nadšená trenérka Aneta Pokorná.

V posledním závodním dni si Adam urval i čtvrtou medaili v jeho oblíbené disciplíně 100 metrů volný způsob, kde dohmátl pro stříbrnou medaili. "Pro Adama byly závody velmi úspěšné jak v zaplavaných časech, tak v počtu medailí a to díky jeho poctivé přípravě. Jak se říká: Štěstí přeje připraveným," pokračovala v chvále Baštýře Aneta Pokorná.

Nicméně chválila také další plavce Lokomotivy. Kubová naděje Matouš Synek vylovila nejcennější kov na jeho oblíbené "maratonské" disciplíně 1500 metrů volný způsob. Do finále se dále dostal ještě na 200 metrů volný způsob a 200 metrů polohový závod a pokaždé skončil šestý. "Bohužel 800 metrů volný způsob ze zdravotních důvodů nedoplaval," litovala plavce Pokorná.

Štěpán Hruška jako benjamínek chlapecké výpravy se nejlépe umístil na 4. místě v disciplíně 1500 metrů volný způsob.

Ani děvčata nezůstala pozadu. Nejen, že si odvezla z bratislavského bazénu skvělé osobní rekordy, ale také první zkušenosti s mezinárodními závody. Sofie Koníčková se nejlépe umístila na 4. místě na 800 metrů volný způsob. Agáta Hronová ulovila 6. místo na 400 polohový závod a 800 metrů volný způsob, Nikol Boubínová nejlépe zaplavala 200 metrů volný způsob, kde brala 9. místo.

"Všem plavcům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalších závodu," dodala trenérka Aneta Pokorná.

close Plavci LoBe: zleva N. Boubínová, S. Koníčková, A. Hronová, M. Synek, A. Baštýř a Š. Hruška info Zdroj: LoBe zoom_in Plavci LoBe: zleva N. Boubínová, S. Koníčková, A. Hronová, M. Synek, A. Baštýř a Š. Hruška