Jedno zlato bylo tak trochu v plánu, ale jak se říká, zajíci se sčítají až po honu. Tohle úsloví platí přesně na diskařku Staňkovou. Je tuzemskou jedničkou a tak výhra výkonem 56,34 metru nepřekvapila. Na druhou v pořadí měla náskok osmi metrů.

Jenže pětatřicetiletá vrhačka spokojená vůbec nebyla. Ve velikém horku musela vynechat poslední dva pokusy a po soutěži ze stadionu Škody Plzeň odkulhala. „Vedro jsem nevnímala. Mnohem víc mi vadilo, že jsem mohla sotva chodit,“ smutnila.

„Při rozcvičení jsem si asi natrhla lýtko. Zkusila jsem házet, protože sval ještě nebyl tak zatuhlý, ale během série se to horšilo, a tak jsem se rozhodla předčasně skončit,“ hlásila po závodě.

Vystoupení na domácím vrcholu si tedy představovala úplně jinak… „Připravovala jsem se na mistrovství republiky s tím, že tady hodím sezonní výkon, ale takhle mi zůstává 58,31 z Julisky. Myslela jsem na šedesát metrů, takže ke spokojenosti mám daleko,“ kroutila blonďatou hlavou.

Potěšil ji alespoň titul. „Tak to jo. Myslím, že už je osmý v pořadí. Závodila jsem jen proto, abych ho získala,“ přiznala.

Krsek v běhu na 400 metrů potvrdil roli favorita. Soupeři se mu větší část finálového závodu dívali na záda, a když probíhal cílem, zastavila se časomíra na hodnotě jeho osobního rekordu 46,25.

Nejdříve ale zvládl v čase 47,73 vítězně rozběh. „Bylo to podle mých představ. Podařilo se mi pošetřit nějaké síly,“ prozradil po sobotním vystoupení.

Po nedělním finále přijímal spoustu gratulací. „Vyhrál jsem, takže dobrý,“ smál se dvacetiletý svěřenec trenérky Hany Větrovcové. „Závod se mi líbil, vyvíjelo se to tak, jak jsem potřeboval. Běžel jsem rychle, ale tenhle čas letos už asi neposunu. Mohl bych si ale vylepšit výkony na jiných tratích,“ naznačil Matěj Krsek.

Další medaile vybojovali vrhači. V sobotu získal stříbro diskař Tomáš Voňavka (58,30) a v neděli se prosadili kladiváři. Druhý byl Miroslav Pavlíček (66,53) a třetí Petr Koucký (64,57). Černý Petr nakonec zůstal Michalovi Fialovi, jemuž výkon 64,08 stačil na čtvrté místo.

Bronz vyválčil v koulařském kruhu Ladislav Prášil (17,19). O šestou medaili se postarala v závěru šampionátu štafeta čtvrtkařů, která v sestavě Krsek, Hřích, Ullman, Lehar doběhla třetí.