„Díky spolupráci jsme každý silnější. Neznamená to jen rozdělení prostředků na výplaty, za cestovní výlohy a startovné atletů,“ říká Tomáš Vojtek, ředitel mítinku Hvězdy v Nehvizdech, který se v městysu kousek od Prahy uskuteční už popáté.

„Logicky jsme přišli na to, že dva mají větší energii než jeden. Každý máme určité možnosti a dosáhneme trochu někam jinam,“ přidává se jeho kladenský kolega ve vedoucí funkci Jakub Kubálek.

Malinko „slavnější“ z dvou akcí v jednom kraji jsou Nehvizdy. V hierarchii World Athletics Indoor Tour patří do kategorie Silver, kdežto Kladno je „bronzový“ mítink, který se uskuteční teprve potřetí.

Letos na obou místech Středočeského regionu proběhne skvěle obsazená soutěž koulařů. Nastoupit mají mimo jiné Brazilec Darlan Romani, Lucemburčan Bob Bertemes a česká hvězda Tomáš Staněk.

Jenže v Kladně nemají na kouli odpovídající sektor. Skvělé zázemí, o nějž se postarala Helena Fibingerová, vlastní Nehvizdy. Mimochodem, bývalá slavná koulařka je top patronkou obou halových podniků.

„Sektor se dopraví do Kladna, hned po závodě se rozebere a zase převeze do Nehvizd, aby se u nás siláci mohli kvalitně připravit na daleké vrhy,“ vysvětluje Tomáš Vojtek a pokračuje.

„My naopak nemáme dostatečnou ubytovací kapacitu, a tak část atletů bydlí v parádním kladenském Sporthotelu, kde jim nic nechybí, a my si je převezeme jen na samotný závod,“ líčí nehvizdský organizátor.

Zároveň si pochvaluje, že spojení nese ovoce. „Závodníci raději jedou na dvě akce najednou. Vědí, že se o ně výborně postaráme a za dvěma mítinky světové tour se moc nenacestují.“

Jakub Kubálek je s jeho názory zajedno. „Táhneme za jeden provaz a pomáháme si prakticky odnepaměti. Když jsme ještě nedělali halový mítink, jezdil jsem do Nehvizd, abych přiložil ruku k dílu v závodní kanceláři. Tomáš nám zase při letním mítinku Kladno hází svážel cizince z hotelů,“ zmiňuje kamarádskou výpomoc.

„My jsme silnější po organizační stránce. Využíváme našich možností a zázemí, které máme na Sletišti. Teď, když pořádáme paralelní mítinky, jsme kooperaci povýšili. Není to jen o vzájemné pomoci, ale o propojení,“ doplňuje ředitel mítinku Kladno Indoor.

Na obou místech se vedle světových koulařů – řada z nich má aktuální výkonost za 21 metrů – představí v téže disciplíně i jejich ženské protějšky. Domácí Markétu Červenkou vyzvou mistryni světa Christina Schwanitzová z Německa, Švédka Fanny Roosová zase před rokem vybojovala na halovém ME v Toruni stříbrnou medaili.