"Předpověď počasí byla hrůzostrašná, ale to co o víkendu a hlavně v neděli nastalo, předčilo naše očekávání. Nejen v našich řadách se ukázalo, že neskutečné vedro a horko dovede předvést nám všem, co všechno zvládne. Proto si myslím, že nejen trenérům, partě starších veslařů z řad dorostenců a juniorů, kteří sem přijeli pomoci, ale i samotným žákům, kteří v tomto počasí a horku podávali vrcholné výkony patří obrovské díky. Ačkoli jsme zde byli za topinky a pekli se, spálili se, dovedli jsme tu být jako jedna velká parta a navzájem se podržet a pomoci si, když bylo nejhůře. Zároveň všem závodníkům patří velký obdiv. Pro náš klub vybojovali z pátečních rozjížděk v 13 disciplínách a 27 jízdách dvakrát finále D, devětkrát finále C, sedmkrát finále B a osmkrát finále A," těšilo Růženu Sehnoutkovou z vedení klubu.

V nedělním finále A zahájil mix mladších žáků a žaček na osmě, kteří ve složení Viki Lášková, Alice Tarnovská, Ondra Horváth, Kristýna Šrolová, Ondra Tejkl, Kačka Cedlová, Ondra Sejpka a veslovod Sebastian Vilgus dojeli na 6. místě.

V několika dalších finálových startech se borci Lokomotivy ukázali jako bojovný klub. Bylo je slyšet a hlavně vidět. Obrovskou radost všem udělal dvojskif mladších žáků. Pája Pavlásek a Lukáš Beran, když vybojovali zlatou medaili a kromě ní a skvělého závodu si také zpět do Berouna vezou titul mistrů republiky.

Starší žáci Kuba Dušek a Matěj Voldán si dojeli pro bronz a spravili si tak chuť ze skifů, na kterých si Matěj přivezl ve FA páté místo a Kuba vyhrál FC a celkově obsadil 13. místo. Další skvěle odjetý závod a velkou bojovnost ve finále A si odváží Anička Čechová, která skončila na pátém místě, ale jelikož zde startovala i slovenská závodnice, která byla před Aničkou, tak se Áňa muže pyšnit čtvrtým místem v ČR.

Ve Finále B měli Berounští sedm posádek, které bojovaly - co síly stačily, ale tentokrát pro úmorné horko i nemohly. Timi Petráš na skifu 13-ti letých starších žáků vylovil nádherné druhé místo, celkově tedy 8. místo.

O chvíli později startovali také starší žáci v disciplíně čtyřky nepárové s kormidelníkem ve složení Kryštof Král, Honza Ksandr, Šimon Hobza, Vašek Tejkl si dovezli svou kormidelnici Žofinkou Radechovskou na nádherném čtvrtém místě. Úchvatné třetí místo braly i šikovné nejmladší holky - Barča Bohátková s Amálií Horskou na dvojskifu a ocenění si zaslouží i nepárová čtyřka starších žákyň s Máří Hlaváčkovou, Kačí Štajerovou, Terkou Čedroňovou a El Pelikánovou, které dojely páté.

"Měli jsme spoustu úspěchů a na další výkony jsme se těšili a tak je nám všem líto, že závody musely být předčasně ukončeny, kvůli nadměrnému horku a z důvodu zdravotního ohrožení všech závodníků. Těšili jsme se ještě třeba na Pavlíka Pavláska na skifu a Vojtu Lodra ve Finále A, Kubu Zajíčka ve FB a Lukáše Berana v FC. Na starší žačky Kačí Štajerovou s Ančí Čechovou na dvojskifu a Marušku Hlaváčkovou s El Pelikánovou si taky budeme muset počkat na náhradní řešení - v září před Mistrovstvím ČR ve sprintu a družstev se toto žákovské Mistrovství dojede až do konce," litovala Růžena Sehnoutková.

Ta na závěr poděkovala všem rodičům, dorostencům a juniorům, kteří přijeli pomáhat a mnoha dalším lidem, kteří nám pomohli a závodníkům přivezli meloun, vody a dalších nutnosti do tak perného počasí. Díky nim závody proběhly tak hladce. Všem závodníkům, gratulujeme a věříme, že si tak skvělé výsledky udrží, ne-li je ještě vylepší," uzavřela Růžena Sehnoutková. .

Tento článek je pohledem naší dorostenky Marie Trnkové, která byla jednou z berounských asistentek na opravdu velmi náročném Mistrovství a byla jednou z velkých opor týmu. Stejně tak i Žofi Radechovská, Blanka Petrášová, Matěj Smejkal, Jára Čech, Štěpán „Hepa“ Moravčík, Přéma Prášek a Filip „Fík“ Hobza.

"Děkuji také svým kolegům trenérům. Já osobně obdivuji všechny závodníky a všechny trenéry, asistenty trenérů a v neposlední řadě i rozhodčí, kteří se do poslední chvíle snažili, aby se vše dojelo a děti měly radost ze závodů, svých výkonů a medailí. Ale zdraví je nejdůležitější a rozhodnutí o ukončení závodů bylo zcela správné! A tak se máme dál na co těšit a očekávat další skvělé výkony," uzavřela Růžena Sehnoutková.

Marie TRNKOVÁ