1. Který sport jste sledovali nejčastěji, kde a proč?
2. Vstávali jste k nějakému závodu nebo utkání brzy ráno a splnil vaše očekávání?
3. Co podle vás stojí za zrozením fenoménu Ester Ledecké?

Michal Palek, fotbalový rozhodčí
1. Když byl vysílací čas příznivý, tak skoro každý, kde byli čeští reprezentanti. V teple domova.
2. Vstával jsem kvůli finále paralelního slalomu na snowboardech kvůli Ester, samozřejmě očekávání splnil.
3. Dřina, trénink, talent, podpora nejbližších.

Jitka Šafránková, trenérka atletů Loko Beroun
1. Nejvíce jsem se těšila na biatlon a z pohodlí domova sledovala všechny jeho závody většinou v přímém přenosu. Baví mě ta nepředvídatelnost, ty náhlé zvraty a to, že nikdo nemá nic jistého a na stupně vítězů může vystoupat téměř kdokoliv.
2. Vstávala jsem na paralelní slalom Ester Ledecké. Z hlediska výsledku mě samozřejmě potěšil, ale chyběl už tam ten emocionální náboj, ten moment překvapení, mačkání palců a výbuch radosti.
3. Především její mimořádný talent. Pak podmínky, které jí v počátcích dokázali rodiče vytvořit. A teď tým lidí, které kolem sebe má a který zřejmě šlape jako dobře namazaný stroj. A u Ester je to kromě talentu i „fungující hlava“, tedy to, že ví, co chce, že pro to dělá maximum a že si věří. Alespoň tak na mě působí.

Miroslav Suttr, T.J. Sokol Komárov
1. Biatlon, hokej, snowboard, rychlobruslení. Medailové očekávání.
2. Hokej a slalom Ester Ledecké. První částečně, druhý na sto procent.
3. Rodiče, talent, tvrdá práce!

Zdeněk Steiner st., předseda SK Chyňava
1. Nejčastěji jsem samozřejmě sledoval hokej a biatlon. Koukal jsem se z tepla domova s mým čtyřnohým kamarádem Beníkem a poslední týden jsem sledoval přenosy ze soustředění v Ústí nad Orlicí.
2. Samozřejmě, že jsem se donutil, abych vstal a sledoval přenosy. Opět zejména hokej a konkrétně utkání s USA, a byl jsem spokojen. A pak samozřejmě Ester, když získala první, překvapivou zlatou medaili ze Super – G.
3. Esterminátor – to je píle, tréninky, dřina a odříkání. Má obrovský talent a když jí to všechno klapne, tak bude nástupkyní Sáblíkové v získávání cenných kovů. To jí přeji, je to sympatická sportovkyně.

Petr Koukal, trenér badmintonu BK Hořovice 
1. Sledoval jsem dle časových možností průběžně vše, možná biatlon, z pochopitelných důvodů, nejvíc (úsměv). 
2. Vstávám hodně brzy i normálně, takže vždy po probuzení byla na řadě olympiáda.
3. Skvělá práce osobního realizačního týmu a taky dlouholetá podpora v rodině, Ester určitě není systémový produkt českého sportu.

Petra Lišková, fanynka, Králův Dvůr
1. Nejčastěji jsem sledovala hokej, protože jsme celá rodina velcí fanouškové. Na druhém místě byl určitě biatlon a samozřejmě sporty, kde jsme měli svá želízka v ohni.
2. Vstávala jsem dvakrát brzo kvůli hokeji. V té době mé očekávání splnili. Vlastně, oba hokeje českého týmu, na které jsem si nemusela nařizovat budík, dopadly neslavně. Že by jim nesvědčila tato hodina?
3. Ester Ledecká je prostě neuvěřitelná sportovkyně, které patřily tyto olympijské hry. My můžeme být hrdí, že je Češka. Za zrozením jejího fenoménu stojí určitě roky dřiny, ale také peněz, jak sám její tatínek v jednom z rozhovorů uvedl: Každá sezona stála tři miliony korun. Až v poslední době se z Ester stal samostatný výdělečný podnik. Podle mě je škoda, že ve sportu je to tak moc o penězích, spousta talentů skončí právě kvůli finanční situaci v rodině už třeba v žákovských nebo dorosteneckých letech.