Šipkaři hrající na elektronických terčích mají na Berounsku zastoupení pouze v první a druhé lize. „V nejvyšší krajské soutěži, extralize, nemá v téhle sezoně Berounsko žádného zástupce. To se ale může změnit, protože o vedoucí příčku v první lize, které jediné zajišťuje postup do extraligy, se přetahují hned dva týmy z Berounska, Fanatics Sedlec a Šemík Neumětely,“ uvažuje o postupu Petra Kulhánková z vedení šipkařského svazu.

Do konce ligové soutěže zbývá ještě nejméně dvanáct kol, ve kterých se může přihodit cokoliv.

Prvoligových týmů z Berounska je celkem šest. Fanatics Sedlec, Šemík Neumětely A a B, Hroch Team Hudlice, Podlesáci Králův Dvůr B a tým Vonoklasy 26. „Katastrálně sice do Berounska nepatří týmy z Vonoklas a Jinců, ale hráči to tak nevnímají,“ podotkla Kulhánková.

Například Alžběta Veverková pro ocenění za druhé místo v týmové kategorii mládeže, které  předávali také senátor Jiří Oberfalzer a vedoucí OSVA MÚ Beroun Simona Boldi.
Veverková vystoupila pod křídly Sokola na pódium

Po odehrání první poloviny si nejlépe vede Fanatics Sedlec, který v tuto chvíli vede skupinu D s dvoubodovým náskokem před Šemíkem Neumětely, ten má ale zápas k dobru. Béčko Šemíku s Hroch Teamem Hudlice si udržují postavení ve středu tabulky.

O záchranu v 1. lize budou muset zabojovat Podlesáci Králův Dvůr B, kteří jsou po podzimní části až na třináctém místě. Poslední patnáctou pozici si bezpečně udržují Vonoklasy 26, které v sezoně ještě nevybojovaly ani jeden bod. „Do druhé ligy sestupují družstva, která na konci soutěže skončí na jedenáctém až patnáctém místě. Desáté místo, které bude zajišťovat udržení v první lize, v tuto chvíli drží Negramoti Jince, kteří ještě loni hráli v Hořovicích pod názvem Pavon Hořovice, se šestnácti body,“ pohlíží na tabulku Kulhánková.

Skupinu A středočeské druhé ligy tvoří až na dvě výjimky pouze družstva z Berounska. Zatím vše nasvědčuje tomu, že by se do první ligy měla na konci sezony probojovat družstva Podlesáci Králův Dvůr E a Zaječí chlup Jitřenka Praskolesy. Ty mají na třetího v pořadí, berounskou Hvězdu, náskok sedm, respektive devět bodů. „Aktuální sezona se zatím příliš nepodařila Formanům Hořovice, kteří po třinácti odehraných zápasech zatím nezískali ani bod,“ našla nejhorší celek Petra Kulhánková.

Ve třetí lize žádné týmy z Berounska nehrají. „V tuto chvíli je ale na prognózy brzy, protože před šipkaři je ještě mnoho zápasů a já zvu všechny k jejich návštěvě,“ dodala dáma, která sama šipky hraje velice ráda.

Berounské hokejistky
Berounské Lvice v novém roce vítězí