Gólovou přetahovanou začali hosté, poté co ustáli vyloučení Kodla za sekání. V sedmé minutě Váňova střela minula domácí branku, po odrazu od mantinelu ale dala hostům druhou šanci a Škoula jí nepohrdl. Pelhřimov ale vyrovnal po necelé minutě.

Ve druhé třetině, opět v sedmé minutě, vrátil Lucernu vedení Kodl. K vyrovnání pomohla domácím tentokrát přesilovka, když za blokování hole pykal Vaculík. V poslední minutě třetiny se Pelhřimov poprvé ujal vedení a Královodvorští tak šli do šatny s jednogólovým deficitem.

Možnost vyrovnání se naskytla v polovině třetí části po vyloučení domácího Blažka za hrubost, ale Královodvorští ji nevyužili. Srovnáno bylo až pět minut před koncem zápasu, kdy kapitán Horký parádně tečoval Svobodův pas od mantinelu.

Oba týmy už nejspíš pomýšlely na prodloužení, ale trenér hostí Križko si těsně před koncem vyžádal oddechový čas. No a vymyslel závěrečný šach-mat, který chladnokrevně provedlo duo Sluka – Váňa. Právě exekutor Tomáš Váňa pak byl vyhlášen nejlepším hráčem Králova Dvora.

Spartak Pelhřimov – T.B.C. Lucern Králův Dvůr 3:4 (1:1, 2:1, 0:2), branky (asistence) T.B.C.: 7. Daniel Škoula (Tomáš Váňa), 27. Matěj Kodl (Karel Horký), 55. Karel Horký (Patrik Svoboda), 60. Tomáš Váňa (Mark Sluka).