V první třetině šel po brejcích dvakrát do vedení. Domácí vyrovnávali vždy po ose Sluka – Olšiak. První branky T.B.C. vyplynuly ze soustředěného tlaku a byly „odpracované“. V kontrastu s tím čtyři vteřiny před sirénou s lehkostí všem utekl Pixa a domácí šli poprvé do vedení. To ovšem hosty namíchlo a Lucern ve druhé části čelil tlaku. Gólman Kohout měl napilno. T.B.C. přesto v přesilovce zvýšil vedení.

Do třetího dějství tedy šli domácí s dvougólovým vedením a vidinou toho, že úzký kádr Spartaku nevydrží vysoké tempo zápasu až do konce. Začátek třetiny tomu nasvědčoval, domácí přidali dva góly. Jenže pak zafungoval princip „lehce nabyl – lehce pozbyl“. Hosté se ještě vzchopili a snížili na nejtěsnější rozdíl.

V atraktivním utkání byl nejlepším hráčem Lucernu vyhlášen Marek Zouzal, nejproduktivnější byl Marek Sluka se čtyřmi asistencemi. Vysoký standard odvedl v den svého svátku i gólman Martin Kohout. Na předvedeném týmovém výkonu a poctivé práci všech formací chtějí trenéři stavět i do budoucna.

Králův Dvůr - Pelhřimov 7:6

Branky a asistence T.B.C.: 4. Olšiak (Sluka), 19. Olšiak (Sluka), 20. Pixa, 36. Svoboda (Sluka), 44. Zouzal (Pixa), 47. Kodl (Sluka), 54. Zouzal (Váňa). Třetiny: 3:2, 1:0, 3:4.

Petr Šikola