LIBEREC – KRÁLŮV DVŮR 8:7

Uspokojení z vývoje soutěže bylo zpočátku znát spíše na libereckých Panterech, kteří v prvních dvou střídáních dvakrát inkasovali a v páté minutě už měli třígólové manko.

Pak ale ukázali, jak málo to ve florbale znamená. Vyrovnali a nerozhodně to bylo i po druhé třetině. Obrana nebyla silnou stránkou žádného ze soupeřů a branky měly tentokrát daleko k nedobytnosti. Ta Králodvorská byla o jediný gól propustnější. Nic na tom nezměnila ani závěrečná power-play.

Do vyřazovacích bojů prý nemá cenu spekulovat o soupeři, protože kdo chce uspět, měl by být schopen porazit každého. Tento princip získal po výjezdu do Liberce hořkou variantu. S nedělním výkonem skutečně není nutné lámat si hlavu kdo je kdo, protože by se T.B.C. poroučel hned po prvním kole.

Možnost ke zlepšení nálady bude v neděli v domácím zápase proti českobudějovickým Štírům v rámci posledního kola základní části.
Více radosti udělali ve florbalové komunitě junioři T.B.C., a sice při zápase proti Mladé Boleslavi. Ta za stavu 1:3 na konci první třetiny snížila, ale rozhodčí gól neuznali. Králodvorští mladíci se shodli, že soupeř byl poškozen a po přestávce mu umožnili skórovat. Sportovní gesto Boleslav ocenila nejen během zápasu, ale i na webu českého florbalu. Sportovní spravedlnost navíc T.B.C. odměnila výhrou 6:4.