KARLOVY VARY – KRÁLŮV DVŮR 6:4
Branky: 1. a 31. Macek, 4. Koščo, 11. Gasparik, 23. Černý, 50. Svatek – 13. Vlček, 28. Votava, 43. a 58. Sluka. Rozhodčí: Kytler, Sommer. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváků: 339. Třetiny: 3:1, 2:1, 1:2.

Ti fanoušci, kteří viděli strhující semifinále Králova Dvora proti Turnovu, museli být v sobotu zklamáni. Zápas připomínal finále jen názvem.
Domácí začali opatrně, až bojácně, a T.B.C. se uspávací taktice podřídil. Přitom však neuhlídal rychlé brejky Hurikánů, kteří odskočili na třígólový rozdíl. Semifinálový hrdina Sunkovský byl poté střídán v brance Novákem.

Králodvorští nepotrestali faul na Kračunova, Križko neproměnil nájezd a nevyšla ani následná přesilovka. Po snížení Vlčkem navíc promarnili dalšípřesilovku po faulu na Votavu. První třetina vtiskla řád celému utkání.

Snahu o zvrat ve druhé části přibrzdila vyloučení Vlčka a pak Kuberta, přestože domácí početní výhodu nevyužili. I tak ale šli do šatny s třígólovým vedením.

Ve třetím dějství se hra přiostřila a jediná využitá přesilovka je ke cti T.B.C., který potrestal faul na Kuberta. Impuls ale zmařil zbytečným zkratem, hrou na zemi, Vlček. Krátce po vypršení trestu přidali domácí šestou trefu, po níž už jen korigoval svým druhým gólem Sluka, vyhlášený poté nejlepším hráčem T.B.C. Posledních dvacet minut tedy patřilo královodvorským hráčům, kteří dokázali utkání ještě zdramatizovat, ale na vyrovnání nedosáhli.

KRÁLŮV DVŮR – KARLOVY VARY 7:9
Branky: 6. Horký, 11. a 37. Kubert, 14. Duchek, 41. Sluka, 51. Križko, 56. Dvořák – 7. a 58. Smolka, 16. Gasparik, 20. Svátek, 25. Macek, 27. a 36. Hanč, 33. Bečka, 39. Horký. Rozhodčí: Knap, Kněžík. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:1. Diváků: 223. Třetiny: 3:3, 1:5, 3:1.

Oproti 340 divákům v nové karlovarské hale se jich v neděli v Králově Dvoře sešlo o třetinu méně. V útulnější domácí aréně byla přesto atmosféra mnohem hutnější.

Zápas už snesl finálová měřítka. Domácí nejprve nepotrestali faul na Križka, pak ale získali dvougólový náskok. Do konce třetiny však o něj přišli. Vyrovnání daroval hostům nešťastným výhozem Novák a ti tak využili přesilovku při vyloučení Dvořáka.

Zápas rozhodla druhá třetina, v níž byli hosté vysoce produktivní a vyhráli jí velkým rozdílem 5:1. Po šestém gólu se do branky vrátil Sunkovský. I on však do přestávky dvakrát kapituloval. Za domácí se trefil Duchek, po zápase s pěti body (1+4) vyhodnocen jako nejlepší hráč T.B.C.

Po osmi vteřinách třetí části využil T.B.C. přesilovku za faul na Kováříka v poslední minutě druhé třetiny. Vyloučení domácího Svobody se obešlo bez následků a pak už T.B.C. povozil hosty na kolotoči. Ti si připadali jak v oku Hurikánu a reagovali fauly. Dvě využité přesilovky přinesly snížení na nejtěsnější rozdíl. Poslední povedený brejk ale Karlovým Varům pojistil vítězství.

SÉRIE POKRAČUJE V PÁTEK
V pátek od 20 hodin bude T.B.C. v Karlových Varech odvracet mečbol ve snaze vrátit sérii domů. „Bohužel jsme prohráli i druhý finálový zápas a prohráváme 0:2 na zápasy. V pátek pojedeme do Karlových Varů odvracet první jejich mečbol a děkujeme našim fanouškům o zájem jet s námi. Samozřejmě budeme rádi, když nás pojedete podpořit. Na našich webových stránkách přineseme přesné informace o autobusu(ech), které budou odjíždět v půl páté od haly v Králově Dvoře," těší se na hojnou účast šéf T.B.C. Milan Karšňák. Případný nedělní zápas je doma naplánován od 18 hodin. Karlovy Vary vedou 2:0 na zápasy. Po úvodním víkendu je východní finále mezi Opavou a Havířovem vyrovnané 1:1.