Ve čtvrtfinále Národní florbalové ligy Západ je série mezi Chomutovem a Královým Dvorem vyrovnaná 1:1 na zápasy. Další utkání hrají oba soupeři už v pátek večer na palubovce králodvorské sportovní haly, čtvrtý zápas se hraje v sobotu také v Králové Dvoře. Série se hraje na tři vítězná utkání, případný pátý duel by se hrál v Chomutově.

Také čtěte: Kvůli práci lidé kupují vysvědčení i diplom

Vzhledem k postavení týmů v tabulce si pro čtvrtfinále Chomutov vybral právě Králův Dvůr. „Dobrá volba, před týdnem nás porazili, když nám chybělo pět lidí ze základu. U nich jsme dokonce vyhráli, jestli budeme o víkendu všichni a mákneme, tak to bude zajímavé," uvažoval před zápasy brankář Králova Dvora Tomáš Novák.

První duel vyhráli hosté 8:6.

„Chtěli jsme mít po víkendu dvě výhry. V prvním utkání na kluky sedla nervozita a u některých branek jsme měli trochu smůly. Ale oklepali jsme se a závěr sobotního zápasu už byl dobrý," zhodnotil úvodní duel domácí kouč Martin Bocian.

Domácí sice vedli 3:2, ale hosté jim odskočili až na 3:7. Do konce utkání zbývalo patnáct minut a domácí trenér si vzal time-out, čímž začala stíhací jízda. Chomutovští se dotáhli v 52. minutě až na rozdíl jedné branky (6:7), ale v čase jejich největšího tlaku byl vyloučen za sekání Chocholoušek. Ve hře domácích bez brankáře pak potvrdil vítězství hostí devět sekund před koncem Olšiak.

„Věřím, že přes týden se dobře připravíme a zlepšíme to, co musíme. Gratuluji soupeři k výhře a fanouškům za atmosféru. Možná se sem ještě vrátíme." Marek Michálek, trenér hostů

V nedělním utkání více dominovali domácí. Od začátku šli za vítězstvím, první třetinu vyhráli 3:2 a rozhodli v prostřední části hry, po které svítil na ukazateli skóre stav 6:3. Nakonec zápas skončil divokým výsledkem 12:4.

„S druhým utkáním jsem velmi spokojen, šli jsme do zápasu s bojovnou náladou a od začátku jsme kráčeli za vítězstvím. A moc děkujeme skvělým divákům! Návštěva přes 400 lidí byla pro nás hnacím motorem a chtěli jsme předvést náš maximální výkon. Snad byli spokojeni," komentoval počet diváků domácí kouč Martin Bocian.

Nepřehlédněte: Berounský projekt se rozšířil o cykloboxy a informační tabule

Série se tak stěhuje za stavu 1:1 na zápasy do Králova Dvora. Důležitý bude už páteční zápas. Ten určí, který tým se v sérii ujme vedení 2:1. A pak mu bude chybět pouze jedno vítězství k postupu mezi čtyři nejlepší týmy skupiny Západ.

„Věřím, že přes týden se dobře připravíme a zlepšíme to, co musíme. Gratuluji soupeři k výhře a fanouškům za atmosféru. Možná se sem ještě vrátíme," řekl trenér hostů Marek Michálek.