Sportovní koncepci kempu tradičně sestavuje David Podhráský, dvojnásobný vítěz ankety Trenér roku a dvojnásobný mistr české superligy s týmem Florbal Chodov. Není v tom sám, pomáhá mu několik stálých trenérů. Třešinkou na kempovém dortu bývají vždy speciální hvězdní hosté. Z české scény se angažovali třeba Matěj Jendrišák, Tomáš Ondrušek, Patrik Dóža, Tomáš Kafka a další.

Na mladé florbalisty se ale v minulosti byli podívat i reprezentanti jiných sportů - hvězdy NHL Dominik Hašek, Petr Mrázek, Radim Vrbata a Radko Gudas, který ostatně jezdí pravidelně, nebo třeba ligoví fotbalisté Mladé Boleslavi či nejlepší český squashista Jan Koukal.

Inspirací po florbalové naděje je vždy návštěva některé špičkové hvězdy jejich sportu. V minulosti se na Rookie Campu objevili třeba mistři světa ze Švédska - obránce Martin Östholm nebo útočník Max Wahlgren.

Jeden z organizátorů Tadeáš Drahorád říká: „Děláme kemp takový, jaký jsme ho sami chtěli, když jsme byli děti. A setkávání se špičkovými sportovci pro nás bylo vždycky neskutečně motivační.”

Minulý víkend pobyt mladým florbalistům zpestřil čtyřnásobný mistr světa z Finska Jani Kukkola. Nejdříve s nimi besedoval a pak si se všemi i zahrál. Nešetřil přitom postřehy a radami. Mimo jiné si pochvaloval kvalitní zázemí králodvorské sportovní haly.

T. Drahorád upřesňuje: „Naší prioritou je vždy dostat na kemp nějakou florbalovou superstar. Daří se nám to s přispěním našich partnerů. Tentokrát je to Fatpipe. Jani je totiž ambasadorem této florbalové značky.”

Petr Šikola