Letos jsem celkem startoval na šestnácti terénních triatlonech a duatlonech, což zahrnovalo i všech pět závodů českého poháru Xterra.

Sezonu jsem zahájil tradičně terénním duatlonem v Újezdu nad Lesy a silničním duatlonu v Klínech, ve kterých se mi povedlo zvítězit. Poté jsem jel MČR v terénním duatlonu ve Žlutých Lázních, kde jsem vybojoval první místo až v posledních metrech závodu. Na mezinárodním poli se mi povedlo vybojovat bronzovou medaili v kategorii na velmi silně obsazené Xterra France.

Velmi si cením prvního místa ve své kategorii Světovém poháru Xterra Czech v Prachaticích. Na MS v Zittau jsem měl sice defekt, ale i tak jsem bojoval a závod dokončil na pěkném 10. místě v kategorii. Letošní sezonu prostě hodnotím jako vynikající. V hodnocení Evropského poháru Xterra jsem ve své kategorii obsadil 2. místo, i když jsem jel jenom 3 závody z 11.

Po celou sezonu jsem podával stabilní výkony. Sezona byla minimálně stejně úspěšná jako loňská. S přípravou na novou sezonu už jsem opět začal.