Tím největším je první místo na mistrovství Evropy v italském Lonátu v soutěži družstev, dále páté místo v soutěži jednotlivců a na pomyslné třetí příčce má Hana druhé místo na Mistrovství České republiky, které se konalo v Plzni. S Hanou se nyní zastavíme u závodu v Plzni, kterého se zúčastnili všichni vyznavači brokových disciplín.

Hana během náročné střelecké sezóny podávala velmi vyrovnané výkony a dalo se předpokládat, že svoji formu potvrdí i v tomto závodě. "Skeetařská střelba juniorek a žen se skládá ze tří základních střeleckých kol. 
V každém kole se střílí 25 holubů, kteří vylétají z vysoké a nízké věže. Nejlepších šest, podle součtu holubů z jednotlivých kol, poté postupuje do finálového rozstřelu. Již dostat se do finále, je velkým úspěchem," uvedl otec Hany Miroslav Adámek.

SKALNÍ FANOUŠCI
Haně přijelo fandit do Plzně několik skalních fanoušků, kterým se mladá juniorka svým výkonem fantasticky odměnila. V prvním kole Haně spadlo čtyřiadvacet holubů.
V kole druhém skeetařka přímo excelovala. V naprostém klidu a rozvahou trefila všech 25 holubů, čímž si vytvořila nový osobní rekord na jedno kolo a právem si zasloužila velký aplaus. S jednadvaceti holuby ve třetím kole si připsala další osobák a s počtem 69 holubů ze 75 možných si tak nejlepším nástřelem ze všech zúčastněných vybojovala postup do semifinálového rozstřelu.

Ani v semifinále Hana nezklamala. Teprve až v poslední finálové položce její soupeřka dala o jednoho holuba více a bylo rozhodnuto. Hana Adámková se stala druhou nejlepší skeetařkou ČR pro rok 2016. Přesto pro všechny zúčastněné to byl fantastický nervy drásající zážitek. „Být vícemistryní České republiky v juniorském věku je super úspěch," raduje se rodina i fanoušci.

TECHNIKA STŘELBY
A co dělá střelec v zimě? „Především pracuji na své fyzické kondici. Patří sem posilování, běhání nebo plavání. Pokud počasí dovolí opravuje se technika střelby. Jde například o střelecký postoj a držení zbraně," prozradila Hana Adámková. Za zmínku rozhodně stojí i to, že Hana úspěšně odmaturovala a v září nastoupila na Vysokou lesnickou školu v Brně. Při této příležitosti také změnila trenéra brokové střelby. V současnosti je pod vedením pana Adamce z centra sportu 
v Brně.